Ks. Jan Sochoń, Mowa wewnętrzna. Sceny z życia duchowego

Osobiste zapiski i refleksje Autora będące odbiciem jego spojrzenia na świat.

Mowa wewnętrzna to de facto proza poetycka, która otwiera szereg perspektyw interpretacyjnych i wymiarów lektury. Ma ona między innymi kształt filozoficzno-religijny – wiele fragmentów tej książki to próby zrozumienia słów Jezusa z Ewangelii, doświadczenia ich głębi.

39,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Czytam tę książkę z wielkim i radosnym zaskoczeniem. Oto znany mi od lat Jan Sochoń – przyjaciel, poeta, szanowany filozof i teolog – wydaje mi się jeszcze bardziej intrygujący i bliższy mnie samemu. Dawniej trochę wycofany, nieśmiały – opowiada teraz o wszystkim, co dla niego ważne. Robi to tak bezpośrednio, że nie wiem, czy ta książka jest złożona ze wspomnień, przemyśleń, czy też z wierszy... Przeczytajcie spis rozdziałów – jakby był wierszem. Jakby był pięknym wierszem zapraszającym do wspaniałej opowieści...

-Ernest Bryll

Nowa książka Jana Sochonia prowadzi czytelnika na próg prawdziwie braterskiego spotkania z zadziwiającym swoją witalnością poetą, odważnym teologiem, smakoszem życia i poszukiwaczem prawdziwej pokory i ciszy. Od pogodnego nieba nad rodzicielskim ogrodem w Wasilkowie, po ciemność mistycznych poszukiwań, ku krajobrazom kulturowym podróży – raz są to Włochy, raz Uzbekistan. Autor pisze polszczyzną gęstą od znaczeń, lotną siłą poetyckich metafor.

 -Piotr Wojciechowski

O Autorze:

ks. Jan Sochoń (ur. 1953) – ksiądz, profesor zwyczajny filozofii, poeta, krytyk literacki i eseista. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Nagrody:

W 2018 roku książka  została wyróżniona w kategorii publicystyka religijna Feniks 2018 przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

O książce w mediach:

943 Przedmioty
Autor
ks. Jan Sochoń
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
486
Rozmiar
210x140
Oprawa
miękka
Rok wydania
2017
ISBN
978-83-62884-53-7

Zobacz także

  • Andrzej Dobosz, Z różnych półek
    Szybki podgląd
    Andrzej Dobosz, Z różnych półek

    Ciekawe komentarze do polecanych przez Autora jego ulubionych współczesnych lektur.

    Czy książki Henryka Sienkiewicza, Mirona Białoszewskiego, Andrzeja Stasiuka, Jerzego Stempowskiego, Jacka Dehnela, Leopolda Tyrmanda, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Nowakowskiego, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Witolda Gombrowicza czyta się lepiej w łóżku, czy nad biurkiem? Siedząc albo stojąc? W podróży, gdzieś z dala od domu, czy odwrotnie, w zaciszu pokoju?


    Odpowiedzi na te pytania udziela znany z filmów „Rejs”, „Stawiam na Tolka Banana” i „Ryś” Andrzeja Dobosza, felietonista Polskiego Radia i dziennika „Rzeczpospolita”. Szkice Dobosza są tym cenniejsze, że dotyczą osób, zdarzeń i historii, które autor zna od środka, uczestniczył w nich, przyglądał im się z bliska albo dowiedział się o nich z pierwszej ręki. 

    34,00 zł
  • Joanna Paciorek, Mama w pracy
    Szybki podgląd
    Joanna Paciorek, Mama w pracy

    Czy macierzyństwo można pogodzić z karierą zawodową?

    Autorka z lekkością pisze o łączeniu obowiązków rodzicielskich z pracą w międzynarodowej korporacji, a także odkrywa przed czytelnikami początki Fundacji Świętego Mikołaja. Pisze o wyborach, tych dużych i tych codziennych, z których składa się życie mamy czwórki dzieci.

    33,00 zł
  • Wojciech Tomczyk, Dramaty
    Szybki podgląd
    Wojciech Tomczyk, Dramaty

    Cztery znakomite dramaty poruszające aktualne sprawy współczesnej Polski.

    Na zbiór ten składają się: Norymberga, Wampir, Bezkrólewie oraz Marszałek.

    Jak pisała wybitna badaczka polskiego dramatu – Krystyna Ruta-Rutkowska – sztuki te posiadają pełną niuansów konstrukcje świata przedstawionego, co sprawia, że są wieloznaczne i można je interpretować na wiele sposobów. Dzieła te doczekały się teatralnych adaptacji, nagrań dla Teatru Telewizji czy też publicznych odczytów.

    39,00 zł
  • Ks. Jerzy Szymik, Zachwyt i inne skutki wiary
    Szybki podgląd
    Ks. Jerzy Szymik, Zachwyt i inne skutki wiary

    Chcąc wyrazić wiarę w sposób współczesny, Autor sięga po najróżniejszą formę literacką.

    Wszystkie, choć zupełnie inne od siebie nawzajem teksty, łączy tytułowy zachwyt łaską wiary, którą autor otrzymał poprzez spotkanych ludzi, wydarzenia czy lekturę tekstów. Ks. Jerzy Szymik dzieli się również swoimi przemyśleniami dotyczącymi spraw społecznych i politycznych, patrząc na nie w kluczu katolickiej ortodoksji.

    39,00 zł