E-BOOK//(epub)//Remi Brague, Prawo Boga

Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W WERSJI MOBI

32,38 zł

 • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Książka jest ważnym dziełem wybitnego współczesnego filozofa. Stawiając pytanie o sens idei prawa Bożego, a także śledząc różne historyczne jego wcielenia, które funkcjonowały zarówno w świecie chrześcijańskim, jak i żydowskim oraz muzułmańskim, Brague odkrywa przed czytelnikiem istotny, a zarazem zapomniany element kształtujący samoświadomość trzech wielkich religii, a tym samym nasze dziedzictwo kulturowe. 

- prof. Zbigniew Stawrowski 

Prawo Boga jest ważnym głosem w debacie o współczesności. Nasz Bóg - twierdzi Remi Brague - nie jest juz głównym ustawodawcą. Zagubienie współczesnego człowieka może brać się z faktu, że żyjemy w świecie,  w który nasze prawo zostało całkowicie wyzute ze świętości lub choćby z odniesień zahaczających o elementy transcendentne.

 
- prof. Arkady Rzegocki


O Autorze:

Remi Brague (ur.1947) - pisarz, filozof, profesor Sorbony oraz Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium, to jeden z najwybitniejszych i najciekawszych współczesnych myślicieli europejskich. Laureat Nagrody Ratzingera.

Przeczytaj fragment książki

Zobacz jak było na premierze warszawskiej z udziałem autora

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1092 Przedmioty
Autor
Remi Brague
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Maria Wodzyńśka, Anna Kocot
Redakcja naukowa
ks. dr hab. Waldemar Linke
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-62884-40-7

Zobacz także

 • Remi Brague, Prawo Boga
  Szybki podgląd
  Remi Brague, Prawo Boga

  Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

  Książka dostępna również w wersji e-book.     

  44,76 zł
 • Remi Brague, Europa, droga rzymska
  Szybki podgląd
  Remi Brague, Europa, droga rzymska

  Zasadniczym przedmiotem rozważań książki Rémiego Brague'a jest tożsamość Europy, który autor podejmuje w nowy sposób, stawiając pytanie o „drogę rzymską”, o łacińskość Europy. Stara się odpowiedzieć na pytanie o właściwość Europy. Jest nią – jego zdaniem - przyswajanie sobie tego, co jest jej obce. Europa bowiem historycznie, filozoficznie czerpie ze źródeł bijących poza nią. Zapożyczając z innych cywilizacji, droga rzymska dokonała założycielskiej syntezy pierwszej jedności kulturowej, która stała się pierwszym obszarem europejskim.

  37,14 zł
 • E-BOOK//(mobi)//Remi Brague, Prawo Boga
  • Nowy
  Szybki podgląd
  E-BOOK//(mobi)//Remi Brague, Prawo Boga

  Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

  KSIĄŻKA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W WERSJI EPUB  

  32,38 zł