• Twój koszyk jest pusty

O nas

Teologia Polityczna założona przez dwóch filozofów, Marka A. Cichockiego (wykładowca UW, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin) i Dariusza Karłowicza (prezes Fundacji Świętego Mikołaja), jest pierwszym pismem reprezentującym nieznaną wcześniej w Polsce dziedzinę z pogranicza filozofii, polityki i teologii. „Na sprawy polityczne chcemy spojrzeć z perspektywy spraw ostatecznych” – piszą we wstępie pierwszego numeru pisma autorzy.

 

Pragniemy przełamać dominację starej i nowej lewicy oraz płytkiego liberalizmu w naszym życiu umysłowym w sferze polityki i wartości. Już sama nazwa pisma może wywołać niepokój i konsternację. Czy nie jest to niebezpieczna próba łączenia religii z polityką, spraw społecznych z ostatecznymi, Kościoła z życiem wspólnoty politycznej, władzy duchowej i świeckiej, różnych modeli legitymizacji, reprezentacji, hierarchii i autorytetu, różnych definicji wspólnoty i jej celów, odmiennych modeli racjonalności? Cóż na to odpowiemy?  Otóż jak najbardziej! Właśnie taką niebezpieczną próbę podejmujemy. Patrzymy na rzeczy polityczne z perspektywy spraw ostatecznych. 

Teologia Polityczna to: 
- Rocznik filozoficzny "Teologia Polityczna"  
- Strona internetowa - www.teologiapolityczna.pl   
- Debaty, konferencje
- Wydarzenia kulturalne (premiery teatralne, filmowe i książkowe oraz wystawy)  
- Książki naukowe i publicystyczne
- Seminarium na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone przez prof. Marka A. Cichockiego, prof. Dariusza Gawina i dr. Dariusza Karłowicza    
- Kluby TP w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i w Katowicach

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej strony, a także aktywnego wspierania naszego środowiska!

Polityka prywatności Regulamin Warunki wysyłki

Oprogramowanie sklepu i jego wynajem dostarcza: symbioza.net.pl