Tomasz Stefanek, Być albo nie być

Naukowe i publicystyczne rozważania na temat podmiotowości politycznej.

Książka stanowi zbiór tekstów pisanych na przestrzeni kilku lat. Łączące je zagadnienie autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji, w jakiej Polska znalazła się po 1989 roku.

34,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Zamieszczone w książce teksty łączy zagadnienie podmiotowości politycznej, które Tomasz Stefanek rozpatruje w odniesieniu do sytuacji Polski po 1989 roku. Stawia pytania o naturę wspólnoty politycznej, znaczenie aktu założycielskiego, rolę wspólnej kultury i pamięci zbiorowej oraz warunki trwałego pokoju. Okazuje się, że wielcy myśliciele – Platon, Arystoteles, Burke i Nietzsche – mają coś do powiedzenia o suwerenności państw w Unii Europejskiej, temperaturze konfliktu politycznego w Polsce czy problemie zerwanej ciągłości politycznej i kulturowej po półwieczu komunizmu. 

- prof. Zbigniew Stawrowski

 

W rezultacie dialogu Tomasza Stefanka z komentatorami wcześniejszej i późniejszej współczesności powstały prace finezyjne pod względem formalnym i merytorycznym. Zostały napisane potoczystym stylem, który w literaturze naukowej częściej chciałoby się spotykać. W książce we frapujący i inspirujący intelektualnie sposób został ukazany wymiar polityczny całego nowożytnego projektu kulturowego

- prof. Paweł Kaczorowski

O Autorze:

Tomasz Stefanek (ur. 1984) - historyk idei, muzealnik. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach indywidualnych studiów w Collegium Invisibile zajmował się filozofią polityczną i historią idei. Stypendysta DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Realizował projekty badawcze, edukacyjne i wystawiennicze we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Polski. Współtwórca wystawy stałej Muzeum Emigracji w Gdyni. Pracuje w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.

O książce w mediach:

Przeczytaj rekomendacje książkowe Krzysztofa Lubczyńskiego

Obejrzyj spotkanie poświęcone książce

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

984 Przedmioty
Autor
Tomasz Stefanek
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
340
Rozmiar
210x140
Oprawa
miękka
Rok wydania
2016
ISBN
978-83-62884-09-4

Zobacz także