Marek A. Cichocki, Północ i Południe

Zbiór esejów, które łączy pytanie o ideowe korzenie polskiej wspólnoty, jej sens i miejsce w Europie. Książka składa się z sześciu esejów, z których każdy poświęcony jest innym postaciom i zjawiskom kluczowym z perspektywy rozwoju polskiej formy, nieistniejącej bez zakorzenienia w kulturze Południa i dziedzictwie romanitas.

37,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Polska będzie łacińska, albo nie będzie jej wcale. Do tego końcowego wniosku podróżujemy przez bogate i niezwykle ciekawe historyczne i ideowe pejzaże, opisane jasno i lekkim piórem. Pasjonująca i pouczająca lektura o naturze i korzeniach polskiej tożsamości.

- Agnieszka Kołakowska

Książka Marka Cichockiego składa się z sześciu esejów, które, choć opisują różne epoki, łączy pytanie o sens naszej polskiej wspólnoty. Autorowi chodzi nie tylko o historię, lecz przede wszystkim właśnie o sprawy nader aktualne. W fascynujący i niezwykle erudycyjny sposób wydobywa na jaw najważniejsze historyczne i duchowe uwarunkowania, dzięki czemu nasze spojrzenie na palące kwestie współczesnej Europy nabierają o wiele głębszego wymiaru.

- prof. Zbigniew Stawrowski

O autorze:

Marek A. Cichocki (ur. 1966) – filozof, germanista, politolog, znawca stosunków polsko-niemieckich. Współtwórca i redaktor „Teologii Politycznej”, dyrektor programowy w Centrum Europejskim w Natolinie i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński”. Profesor nadzwyczajny w Collegium Civitas (specjalizuje się w historii idei i filozofii politycznej). Były doradca społeczny Prezydenta RP. Publikuje w prasie codziennej i czasopismach. Razem z Dariuszem Karłowiczem i Dariuszem Gawinem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci Punkt Widzenia”.

Nagrody:

- wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii Eseistyka"

O książce w mediach:

- relacja ze spotkania autorskiego z Markiem Cichockim w redakcji Teologii Politycznej, prowadzi Jakub Moroz
- wywiad Jana Maciejewskiego z autorem książki w Plus Minus

- recenzja Wojciecha Stanisławskiego w Tygodniku Sieci

- recenzja ks. prof. Jacka Grzybowskiego w  tygodniku Idziemy

- wywiad Roberta Mazurka z Markiem A. Cichockim w Gazecie Prawnej

- wywiad Agatona Kozińskiego z Markiem A. Cichockim w Polska The Times

- Marek A. Cichocki w audycji Łukasza Warzechy „Szukając dziury w całym” w Polskim Radiu 24

- Piotr Kosiewski w magazynie SZUM

- Marek A. Cichocki w Poranku Radia Wnet

988 Przedmioty

O książce

Autor
Marek A. Cichocki
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
344
Rozmiar
148x210
Oprawa
miekka
Rok wydania
2017
ISBN
978-83-62884-81-0

Specyficzne kody

Zobacz także