Robin Alexander, Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu

Uważna analiza działań podjętych w Niemczech podczas kryzysu uchodźczego.

Robin Alexander, niemiecki dziennikarz Die Welt, rekonstruuje z ogromną precyzją i bez politycznej poprawności decyzję podjętą na najwyższym szczeblu niemieckiej polityki dotyczącą uchodźców, która na lata zmieni oblicze całej Europy.

37,14 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali: 

Niezwykle dokładna i pouczająca analiza tego jak polityka staje się efektem mieszaniny emocji i kalkulacji politycznej. Autor wnikliwie opisuje wyrachowanie Angeli Merkel, której zależało na poklasku mediów kosztem bezpieczeństwa państwa.    

- Piotr Semka    

Książka Robina Alexandra jest nie tylko dokładnym zapisem wydarzeń związanych z kryzysem imigracyjnym w Niemczech w 2015 roku, pokazującym dzień po dniu proces podejmowania decyzji przez niemieckich polityków. Jest przede wszystkim obrazem współczesnej niemieckiej polityki, który każe zastanowić się nad tym, w którą stronę zmierza przyszłość tego największego europejskiego państwa.    

- prof. Marek Cichocki

Przeczytaj fragment książki.

 O książce w prasie:

„A political non-fiction thriller.” The Guardian 

„Książka Robina Alexandera to czysty dynamit.” The European 

 „Wyjątkowe, niezwykle rzetelne dziennikarstwo. Genialnie napisana, czyta się niczym powieść detektywistyczną.” Deutsche Welle

„Ta historia nigdy dotąd nie była tak dokładnie opowiedziana. Książka jest wypełniona fascynującymi szczegółami.” Der Spiegel

Zapierający dech w piersiach raport z samego środka władzy. Polityczny kryminał strona po stronie. ZDF

O książce mediach:

Dziennik.pl

wPolityce.pl

wPolityce.pl2

Jagielloński24

PolskieRadio.pl/Trójka

Tok FM

PolskieRadio24

RadioWarszawa

TygodnikIdziemy

Przeczytaj recenzję książki w : * Financial Times The Guardian Reuters *

Obejrzyj zaproszenie autora - Robina Alexandra - specjalnie dla czytelników w Polsce

 

946 Przedmioty
Autor
Robin Alexander
Tłumaczenie
Marcin Masny
Ilość stron
319
Rozmiar
148x210
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2017
ISBN
9788362884575