François Daguet, Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu

Syntetyczne ujęcie źródeł i najważniejszych aspektów politycznego myślenia Akwinaty.

Poznanie i zrozumienie myśli politycznej św. Tomasza z Akwinu jest o tyle niełatwe, że nie zebrał on jej w jednym dziele. Ten brak rekompensuje wzorcowa praca francuskiego dominikanina prof. François Dagueta. Wydana w 2015 roku, została wyróżniona nagrodą Akademii Francuskiej „Prix Biguet". Dzieło Tomasza w swoim czasie ożywiło myśl polityczną na Zachodzie, otworzyło nowe perspektywy debatom ostatnich stuleci średniowiecza i przygotowało wielkie przemiany epoki nowożytnej, które zarazem wiązały się z odrzuceniem wielu założeń autora Sumy Teologicznej.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
44,76 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Książka o. François Dagueta OP jest znakomitym wprowadzeniem do nauki o polityce św. Tomasza z Akwinu. Autor nie tylko zebrał wyniki dotychczasowych badań w tej dziedzinie, ale nadto zaproponował własną syntezę tego bardzo ważnego, choć przez wielu niedocenianego wątku myśli Akwinaty. Szczerze zachęcam do lektury tej książki zarówno tych, którzy chcieliby zapoznać się z bardzo kompetentnym historycznym wykładem, jak i tych, którzy zainteresowani są dzisiejszym stanem kultury polityczne.

o. Mateusz Przanowski OP, dyrektor Instytutu Tomistycznego

O Autorze:

François Daguet OP (ur. 1957) – teolog, dyrektor Instytutu św. Tomasza z Akwinu w Tuluzie. Specjalizuje się w eklezjologii, teologii religii, zajmuje się doktrynami politycznymi i społecznymi Kościoła oraz myślą św. Tomasza z Akwinu. Doktorat kanoniczny uzyskał na Uniwersytecie we Fryburgu (Szwajcaria), jest też absolwentem Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. Praca o myśli politycznej św. Tomasza z Akwinu nagrodzona została ”Prix René Laurentin" (2016) Akademii Nauk Moralnych i Politycznych oraz „Prix Biguet" (2016) Akademii Francuskiej.

W mediach o książce:

885 Przedmioty
Autor
François Daguet OP
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Tomasz Pękala OP
Redakcja naukowa
Mateusz Przanowski OP
Ilość stron
619
Rozmiar
14x21
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2021
ISBN
9788362884957