Nowe produkty

 • Jacek Salij OP, Dzieła...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jacek Salij OP, Dzieła wybrane, Nasze obyczaje

  75,24 zł

  Czwarty tom cieszącej się niesłabnącą popularnością wśród czytelników serii „Dzieła wybrane” o. Jacka Salija OP, poświęcony jest rozważaniom nad katolicką moralnością. Prawo moralne otwiera przestrzeń duchową, dostępną na tej ziemi wyłącznie człowiekowi, w której możemy realizować wszystko, co prawdziwie ludzkie: miłość, wolność, sens. O. Salij przypomina, że przestrzeganie Bożych przykazań jest realizowaniem wolności i dojrzałości oraz powołania na przyjaciół Bożych i słuchaczy Jego zbawczego słowa.

  Książka będzie wysyłana po 29.05.2023 r.

 • Fotografie obrazów Jezusa...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie obrazów Jezusa Miłosiernego//10 sztuk

  28,57 zł

  Zestaw 10 fotografii obrazów Jezusa Miłosiernego (namalowanych w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa" o wymiarach 21 cm x 14 cm).

  Malarze, którzy zmierzyli się z wyzwaniem namalowania obrazu Miłosierdzia Bożego zgodnie ze wskazówkami zawartymi w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej to: Jarosław Modzelewski, Ignacy Czwartos, Wincenty Czwartos, Jacek Dłużewski, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Krzysztof Klimek, Bogna Podbielska, Beata Stankiewicz, Artur Wąsowski.

 • Rémi Brague, Umiarkowanie...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Rémi Brague, Umiarkowanie nowoczesny

  42,86 zł

  Czym jest nowoczesność? Jakie są najważniejsze określające ją idee, a czego jej brakuje? Czy jest fałszerstwem? Chorobą toczącą ludzkość czy jej oczekiwaną dojrzałością? Na czym dziś, zanurzeni w nowoczesności, możemy oprzeć właściwy stosunek do przeszłości i przyszłości? „Umiarkowanie nowoczesny” łączy najlepsze cechy rzetelnie udokumentowanej pracy naukowej i oryginalnego, autorskiego eseju, owocu niezwykłej erudycji i przenikliwej wypowiedzi o najważniejszych problemach współczesności – ich głębokim podłożu, ale i perspektywach na przyszłość.

 • Piotr Skwieciński, Koniec...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Piotr Skwieciński, Koniec ruskiego miru? O ideowych źródłach rosyjskiej agresji

  37,14 zł

  Zrozumienie ideologicznych przyczyn rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz historycznego, mitologicznego i emocjonalnego podglebia, z której wynurzyła się na nowo upiorna maszyna rosyjskiego imperializmu – oto zadanie, które stawia przed sobą autor książki Koniec ruskiego miru? Piotr Skwieciński – dyplomata, publicysta i wieloletni korespondent w Moskwie. Dlaczego społeczeństwo rosyjskie popiera tę wojnę? Dlaczego nie robią na nim wrażenia zbrodnie dokonane w ich imieniu? Czy historycznych paraleli należy szukać w czasach Iwana Groźnego, carów-autokratów, epoce komunizmu – czy wszędzie naraz? Książka Skwiecińskiego pomaga przemyśleć te pytania, dostarczając przy tym wielu nieoczywistych obserwacji i wniosków z perspektywy człowieka, który poznał Rosję od podszewki.

 • Bruno Maçães, Początek...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Bruno Maçães, Początek historii. Narodziny nowej Ameryki

  37,14 zł

  Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę Początek historii jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.

 • Étienne Gilson,...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Étienne Gilson, Filozoficzne stałe bytu

  40,95 zł

  Książki Etienne’a Gilsona - znakomitego znawcy myśli wieków średnich - wpłynęły w istotny sposób na współczesny rozwój studiów mediewistycznych. Ten francuski uczony jako przedstawiciel tomizmu egzystencjalnego, koncentrował się na zagadnieniach średniowiecznej metafizyki i myśli Tomasza z Akwinu, zyskując tym samym grono uczniów na całym świecie. W Polsce dzięki środowisku lubelskiemu i postaci Mieczysława Krąpca oraz wydaniom Instytutu Wydawniczego PAX, czytelnicy mogli zapoznać się z nowym odczytaniem dzieł św. Tomasza, a realizm metafizyczny, otwarty na chrześcijańskie objawienia na dobre zagościł w życiu intelektualno-duchowym kraju nad Wisłą.

  Nakładem Teologii Politycznej do tej pory ukazały się: Metamorfozy Państwa Bożego oraz Społeczeństwo masowe i jego kultura

 • Katalog // Obrazy Jezusa...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Katalog // Obrazy Jezusa Miłosiernego według wizji siostry Faustyny

  37,14 zł

  Oddajemy w Państwa ręce katalog dzieł dziesięciu znakomitych artystów (Jarosław Modzelewski, Ignacy Czwartos, Wincenty Czwartos, Jacek Dłużewski, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Krzysztof Klimek, Bogna Podbielska, Beata Stankiewicz, Artur Wąsowski), którzy zgodzili się zmierzyć z wyzwaniem namalowania obrazu Miłosierdzia Bożego zgodnie ze wskazówkami zawartymi w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej.

 • Izabela Rutkowska, Przez...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Izabela Rutkowska, Przez zasłonę ciała

  35,24 zł

  Obraz Miłosierdzia Bożego to chyba najbardziej rozpowszechnione w Polsce dzieło sztuki sakralnej – tak szeroko obecne, że w gruncie rzeczy już niezauważane, często zgubione w kiczowatej formie kościelnego wnętrza. Książka Izabeli Rutkowskiej „Przez zasłonę ciała. Symbolika ciała Jezusa w obrazie Bożego Miłosierdzia i w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej” odkrywa go przed nami na nowo i odpowiada na pytanie, dlaczego tak silnie zakorzenił się w tradycji katolickiego kultu. Okazuje się, że ten prosty, niemal porażający dosłownością obraz w korespondencji z zapiskami objawień młodej zakonnicy, tworzy zaskakująco głęboką teologię i stanowi zaproszenie do spotkania twarzą w twarz z Jezusem Miłosiernym.

 • John Finnis, Tomasz z...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  John Finnis, Tomasz z Akwinu. Filozofia moralności, polityki i prawa

  50,48 zł

  Praca Finnisa ukazuje zarówno historycznie rozumiany wkład świętego Tomasza w rozwój myśli politycznej i społecznej, jak i jej aktualne znaczenie. Autor we wzorcowy sposób łączy badanie klasycznych tekstów – opiera się na pełnym korpusie ponad 60 prac Tomasza – z bieżącymi dyskusjami z obszaru filozofii politycznej i teorii społecznej.

 • PAKIET//Jacek Salij...
  • Wyprzedaż!
  • Nowy
  Szybki podgląd

  PAKIET//Jacek Salij OP//Dzieła wybrane//1-3

  160,95 zł

  Seria Dzieła wybrane to zbiór tematycznych publikacji o. Jacka Salija, które popełnił na przestrzeni swojej aktywności duszpasterskiej i akademickiej.

 • Étienne Gilson,...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Étienne Gilson, Społeczeństwo masowe i jego kultura

  37,14 zł

  Społeczeństwo masowe i jego kultura to zbiór esejów, które Étienne Gilson przygotowywał w latach sześćdziesiątych na potrzeby publikacji i wykładów wygłoszonych na uczelniach całego świata. Podstawowe zagadnienie, które go interesowało, wiązało się z relacją sztuki, a szerzej kultury z procesami industrializacji, zmieniającymi oblicza społeczeństw lat sześćdziesiątych na Zachodzie.
  W zbiorze tym autor zastanawia się na ile technika, automatyzacja i ich masowe upowszechnienie może służyć sztuce, pięknu i kulturze, a na ile staje się zagrożeniem i pułapką. W tym kontekście w szeregu esejów Étienne Gilson pochyla się nad tematami takimi jak: malarstwo, literatura, muzyka, liturgia (w tym ta transmitowana), które na swojej aktualności wcale nie straciły i dziś.

   

 • Platon, Fajdros
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Platon, Fajdros

  55,24 zł

  Fajdros zaliczany jest do grona najważniejszych i najpiękniejszych dialogów Platona. Charles H. Kahn zwrócił uwagę, że jest to dialog typu sielankowego – natrafiamy w nim na urokliwy portret Sokratesa, który w spiekocie dnia brodzi w chłodnych wodach strumienia, by niebawem rozciągnąć się w cieniu na trawie, nieopodal kapliczki poświęconej nimfom, wśród muzyki cykad, wszechobecnych w czasie południowego upału (C.H. Kahn, Platon i dialog sokratyczny. Wykorzystanie literackiej formy na użytek filozofii, przeł. M. Filipczuk, Warszawa 2018, s. 586). Według Kahna ten romantyczny opis natury pozostaje czymś niezrównanym w twórczości Platona oraz nietypowym w całej literaturze greckiej, co czyni z Fajdrosa jedno z literackich arcydzieł greckiego filozofa.