Nowe produkty

 • Pawel Wlodkowic, Writings...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Pawel Wlodkowic, Writings (1416-1432) [ENGLISH]

  142,86 zł

  The Struggle for the Self-Determination of Central Europe

   

 • Jacek Salij OP, Our Faith...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jacek Salij OP, Our Faith [ENGLISH]

  114,29 zł

  Fr Jacek Salij's book is an in-depth reflection on faith: its quality, its truths, and our ideas and perceptions about it that need to be rethought. Numerous examples are cited to make the sometimes difficult theological topics close and vital. The faith reflected upon and described by Father Jacek Salij is something that can and should be developed on a daily basis; it is a spiritual skill which, if properly nurtured, begins eternal life in us.

  Foreword by Fr. Jerzy Szymik

 • Fotografie małych obrazów...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie małych obrazów Zwiastowania // 10 sztuk

  28,57 zł

  Zestaw 10 fotografii współczesnych przedstawień Zwiastowania (wersje małe).

  Prace zostały namalowane w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa", w ramach którego powstaje cykl obrazów przedstawiające współczesne spojrzenie na wydarzenia rozważane w kolejnych tajemnicach Różańca. Każdy z malarzy miał za zadanie namalować dwa obrazy: jeden przeznaczony do kultu świątynnego i jeden wykonany z myślą o pobożności prywatnej.

  Niniejszy zestaw przedstawia dzieła w wersji małej - na użytek domowy.

  Malarze, którzy podjęli się nowej interpretacji biblijnej sceny Zwiastowania to: Jarosław Modzelewski, Beata Stankiewicz, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Ignacy Czwartos, Krzysztof Klimek, Jacek Dłużewski, Grzegorz Wnęk, Bogna Podbielska oraz Michał Żądło.

 • Fotografie dużych obrazów...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie dużych obrazów Zwiastowania // 10 sztuk

  38,10 zł

  Zestaw 10 fotografii współczesnych przedstawień Zwiastowania (wersje duże).

  Prace zostały namalowane w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa", w ramach którego powstaje cykl obrazów przedstawiające współczesne spojrzenie na wydarzenia rozważane w kolejnych tajemnicach Różańca. Każdy z malarzy miał za zadanie namalować dwa obrazy: jeden przeznaczony do kultu świątynnego i jeden wykonany z myślą o pobożności prywatnej.

  Niniejszy zestaw przedstawia dzieła w wersji dużej - do umieszczenia w przestrzeni sakralnej.

  Malarze, którzy podjęli się nowej interpretacji biblijnej sceny Zwiastowania to: Jarosław Modzelewski, Beata Stankiewicz, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Ignacy Czwartos, Krzysztof Klimek, Jacek Dłużewski, Grzegorz Wnęk, Bogna Podbielska oraz Michał Żądło.

 • Charytatywne kartki...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Charytatywne kartki świąteczne!

  19,05 zł

  Niezwykłe kartki świąteczne od samego Świętego Mikołaja.

  Ilustracje na kartki świąteczne zostały namalowane przez polskiego malarza Krzysztofa Kokoryna, który od wielu lat wspiera działania Fundacji Świętego Mikołaja. Kartki zaprojektowane zostały specjalnie dla nas. Zamawiając kartki u Świętego Mikołaja pomagasz i dajesz szanse na lepszą przyszłość dzieciom z niezamożnych rodzin. Twój zakup wesprze między innymi programy edukacyjne dzieci i młodzieży w Polsce, w Ukrainie, czy w Aleppo. Cały dochód ze sprzedaży pocztówek zostanie przekazany na działania fundacji na rzecz dzieci w potrzebie.

  Pakiet zawiera:
  - trzy pocztówki w trzech różnych wzorach (Św. Mikołaj z rodziną, z dziećmi i z bałwankiem)
  - trzy czerwone koperty

  Pocztówki nie mają zapisanych życzeń, dzięki czemu można ułożyć je samemu :)

 • Katalog // Zwiastowanie
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Katalog // Zwiastowanie

  56,19 zł

  Dwadzieścia obrazów przedstawiających współczesne interpretacje sceny Zwiastowania.

  Dzieła te, wykonane przez dziesięcioro wybitnych polskich malarzy, stanowią następny etap rozpisanego na dwadzieścia jeden lat projektu "Namalować katolicyzm od nowa", który zapoczątkowany został przez wystawę współczesnych wizji obrazu Jezusa Miłosiernego. Niniejszy zbiór otwiera jednocześnie cykl poświęcony kolejnym tajemnicom Różańca.

  Każdy z artystów namalował dwie wersje obrazu - jedną przeznaczoną do przestrzeni sakralnej, drugą na użytek pobożności prywatnej. Malarze, którzy wzięli udział w projekcie to: Jarosław Modzelewski, Beata Stankiewicz, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Ignacy Czwartos, Krzysztof Klimek, Jacek Dłużewski, Grzegorz Wnęk, Bogna Podbielska oraz Michał Żądło.

  KATALOG DOSTĘPNY BĘDZIE W SPRZEDAŻY OD 20.11.2023.

 • Platon, Hippiasz większy
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Platon, Hippiasz większy

  44,76 zł

  Sokrates wraz ze swoim rozmówcą podejmuje się uchwycenia tego, czym jest piękno.

  „Hippiasz większy” to drugi dialog Platona, w którym Sokrates dyskutuje z tytułowym bohaterem – cieszącym się uznaniem sofistą. Obaj rozmówcy próbują zdefiniować istotę piękna, nie znajdują jednak żadnej definicji, która stanowiłaby rozwiązanie podjętego przez nich zagadnienia. Z tego powodu Sokrates kończy rozmowę z Hippiaszem stwierdzeniem, że tym, co dzięki niej zrozumiał, jest znaczenie słów: „Trudne są [rzeczy] piękne”. Dialog ten warto więc czytać w kontekście „Uczty”, w której dochodzi do odkrycia rozwiązania tego zagadnienia.

  Pierwsze od 65 lat wydanie „Hippiasza większego” zawiera oryginalny tekst grecki oraz nowe, uwzględniające najświeższe ustalenia naukowe tłumaczenie na język polski autorstwa prof. Artura Pacewicza, którzy dodatkowo opatrzył tom obszernym komentarzem.

 • Yoram Hazony, Pochwała...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Yoram Hazony, Pochwała państwa narodowego

  40,95 zł

  Argumenty za porządkiem politycznym opartym na suwerennych państwach narodowych.


  Proponuje się dziś nowy „liberalny imperializm”, który zastąpi stary porządek oparty na logice niepodległych, samostanowiących państw narodowych. To imperium ma nas uratować od zła nacjonalizmu. Czy to dobra droga? – pyta Yoram Hazony w swoim bestsellerze „Pochwała państwa narodowego”.


  Od polityki „America First” Donalda Trumpa, przez Brexit, po powstanie prawicy w Europie, wydarzenia wymusiły kluczową debatę: czy powinniśmy walczyć o międzynarodowy rząd? A może narody świata powinny zachować swoją niezależność i samostanowienie? W książce „Pochwała państwa narodowego” Yoram Hazony twierdzi, że świat suwerennych narodów jest jedyną opcją dla tych, którym zależy na wolności osobistej i zbiorowej.

 • red. Dariusz Karłowicz,...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  red. Dariusz Karłowicz, Myśląc z Janem Pawłem II // 2021 / 2022

  41,90 zł

  Zapisy Wykładów Janopawłowych wygłoszonych w roku akademickim 2021/2022.

  Oddajemy w Państwa ręce zbiór ośmiu wykładów z cyklu „JP2 Lectures”, które wygłoszone zostały w drugim roku działalności rzymskiego Instytutu Kultury św. Jana Pawła II. Do udziału w tym cyklu, który będzie kontynuowany w kolejnych latach, zapraszamy wybitnych współczesnych intelektualistów, którzy w dialogu z myślą św. Jana Pawła II podejmują się namysłu zarówno nad tym, co w jego dziele intrygujące i żywe, jak i nad tym, co szczególnie ważne i trudne.

  Aktualność myśli Jana Pawła II nie ogranicza się do okresu jego pontyfikatu; ma ona wiele do zaoferowania we współczesnych rozważaniach nad wiarą, filozofią, kulturą, nauką, polityką i szeroką tematyką społeczną. Warto także wraz z nim zastanowić się nad najbardziej palącymi problemami naszych czasów.

 • Jacek Salij OP, Dzieła...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jacek Salij OP, Dzieła wybrane, Nasze obyczaje

  75,24 zł

  Zbiór najważniejszych tekstów o. Jacka Salija poświęconych etyce chrześcijańskiej.

  Czwarty tom cieszącej się niesłabnącą popularnością serii „Dzieła wybrane” o. Jacka Salija OP, poświęcony jest rozważaniom nad katolicką moralnością. Prawo moralne otwiera przestrzeń duchową, dostępną na tej ziemi wyłącznie człowiekowi, w której możemy realizować wszystko, co prawdziwie ludzkie: miłość, wolność, sens. O. Salij przypomina, że przestrzeganie Bożych przykazań jest realizowaniem wolności i dojrzałości oraz powołania na przyjaciół Bożych i słuchaczy Jego zbawczego słowa.

 • Fotografie obrazów Jezusa...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie obrazów Jezusa Miłosiernego//10 sztuk

  28,57 zł

  Zestaw 10 fotografii współczesnych wersji obrazu Jezusa Miłosiernego.

  Prace zostały namalowane w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa".

  Malarze, którzy zmierzyli się z wyzwaniem namalowania obrazu Miłosierdzia Bożego zgodnie ze wskazówkami zawartymi w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej to: Jarosław Modzelewski, Ignacy Czwartos, Wincenty Czwartos, Jacek Dłużewski, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Krzysztof Klimek, Bogna Podbielska, Beata Stankiewicz, Artur Wąsowski.

 • Rémi Brague, Umiarkowanie...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Rémi Brague, Umiarkowanie nowoczesny

  42,86 zł

  Rozważania prof. Remiego Brague'a dociekające źródeł nowoczesnej kultury.

  Czym jest nowoczesność? Jakie są najważniejsze określające ją idee, a czego jej brakuje? Czy jest fałszerstwem? Chorobą toczącą ludzkość czy jej oczekiwaną dojrzałością? Na czym dziś, zanurzeni w nowoczesności, możemy oprzeć właściwy stosunek do przeszłości i przyszłości? „Umiarkowanie nowoczesny” łączy najlepsze cechy rzetelnie udokumentowanej pracy naukowej i oryginalnego, autorskiego eseju, owocu niezwykłej erudycji i przenikliwej wypowiedzi o najważniejszych problemach współczesności – ich głębokim podłożu, ale i perspektywach na przyszłość.

 • Piotr Skwieciński, Koniec...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Piotr Skwieciński, Koniec ruskiego miru?

  37,14 zł

  Opowieść o rosyjskiej agresji, jej korzeniach oraz wpływie dawnych idei na współczesność.

  Zrozumienie ideologicznych przyczyn rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz historycznego, mitologicznego i emocjonalnego podglebia, z której wynurzyła się na nowo upiorna maszyna rosyjskiego imperializmu – oto zadanie, które stawia przed sobą autor książki Koniec ruskiego miru? Piotr Skwieciński – dyplomata, publicysta i wieloletni korespondent w Moskwie. Dlaczego społeczeństwo rosyjskie popiera tę wojnę? Dlaczego nie robią na nim wrażenia zbrodnie dokonane w ich imieniu? Czy historycznych paraleli należy szukać w czasach Iwana Groźnego, carów-autokratów, epoce komunizmu – czy wszędzie naraz? Książka Skwiecińskiego pomaga przemyśleć te pytania, dostarczając przy tym wielu nieoczywistych obserwacji i wniosków z perspektywy człowieka, który poznał Rosję od podszewki.

 • Bruno Maçães, Początek...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Bruno Maçães, Początek historii. Narodziny nowej Ameryki

  37,14 zł

  Błyskotliwy opis przemian współczesnego społeczeństwa amerykańskiego i jego kultury.

  Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę Początek historii jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.