Nowe produkty

 • Jan Maciejewski, Już pora....
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jan Maciejewski, Już pora. Miesiące i godziny

  37,14 zł

  Niezwykły zbiór tekstów, w którym autor z subtelnością i liryzmem, duchową głębią i powagą, ale też pełnokrwiście i zmysłowo opisuje otaczający świat.

  Jan Maciejewski zastanawia się nad powołaniem i przeznaczeniem człowieka, jego więzami z naturą, „danym” i „zadanym” dziedzictwem, historią kształtującą naszą tożsamość. W swych opowieściach odsłania metafizyczne wymiary egzystencji; pyta, czy współczesny człowiek, zrywając intymny, konkretny i cielesny związek swego życia z „gospodarzeniem”, z następstwem pór roku czy kalendarzem liturgicznym traci to, co najważniejsze: możność zbliżenia się do pojęcia Boga, odczucia Wolności, Ładu, sensu życia i śmierci. Wraz ze swymi przewodnikami i współpodróżnikami – od greckich i rzymskich klasyków po Maurice'a Maeterlincka i Terry'ego Hodgkinsona – bada Tajemnicę, „której nie da się [...] rozwikłać, ale chciałoby się do niej choć trochę zbliżyć”.

 • Jacek Salij OP, Dzieła...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jacek Salij OP, Dzieła wybrane, Polska - nasza Ojczyzna

  69,52 zł

  Piąty tom serii porusza najważniejsze zagadnienia patriotyczne i społeczne.

  Zebrane teksty jednego z najwybitniejszych współczesnych teologów przybliżają nas do zrozumienia polskiej tożsamości narodowej, jej korzeni historycznych, kulturowych i religijnych, ale i stawiają pytania ważne dla każdego uczestnika życia społecznego we współczesnym świecie.

  Ojciec Salij szukając odpowiedzi na nurtujące kwestie w niezrównany sposób splata znajomość myśli patrystycznej i tomistycznej z komentarzem do współczesności, a w jego tekstach kanoniczne dzieła europejskiej i polskiej kultury wchodzą w dialog z nauczaniem ostatnich papieży. Przede wszystkim zaś – myśli Justyna Męczennika, Tomasza z Akwinu czy Jana Pawła II potrafi on przekazać w sposób przystępny, zrozumiałym dla współczesnego czytelnika językiem.

 • Pierre Hadot, Filozofia...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Pierre Hadot, Filozofia jako edukacja dorosłych

  46,67 zł

  Filozofia ukazana jako sposób życia i pomoc w wewnętrznej przemianie.

  Jeśli zadaniem filozofii jest edukowanie, a nie informowanie, to filozofia jest właśnie edukacją dorosłych. Tym terminem Pierre Hadot przywołuje koncepcję, którą spopularyzował – filozofia jako sposób życia. Jako wielki czytelnik filozofów starożytnych, od Sokratesa i Platona po Epikteta, Marka Aureliusza i Plotyna, ale także filozofów nowożytnych i współczesnych, od Montaigne'a i Kartezjusza po Nietzschego i Merleau-Ponty'ego, w tym zbiorze tekstów – niedostępnych lub wcześniej niepublikowanych – Pierre Hadot ponownie odczytuje historię myśli, aby pomóc czytelnikowi przeorientować swoje życie i na nowo nauczyć się postrzegać świat.

 • ks. Jan Sochoń, Jedenaste...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  ks. Jan Sochoń, Jedenaste przykazanie

  44,76 zł

  Oparta na faktach debiutancka powieść ks. Jana Sochonia o sile miłości.

  W tej opowieści patrzymy na świat oczami Franciszki, młodej i pięknej kobiety, której losy, splecione z losami bliskich, rozgrywają się na tle tragedii II wojny światowej. Gehenna Józefa, męża Franciszki i jej siostry Eugenii, miłość Franciszki do Daniela Richtera rozbłyskająca podczas niemieckiej okupacji Wasilkowa, tęsknota za nieskażoną przez zło i grzech egzystencją, poświęcenie w imię drugiego człowieka i Ojczyzny, wreszcie siła wiary w troskliwe wejrzenie Opatrzności – wszystko to tka kobierzec uniwersalnych sensów, domagających się czytelniczej interpretacji.

 • Paweł Włodkowic, Writings...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Paweł Włodkowic, Writings (1416-1432) [ENGLISH]

  142,86 zł

  Selected works of Pawel Wlodkowic.

  The Struggle for the Self-Determination of Central Europe.

 • Jacek Salij O.P., Our Faith...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Jacek Salij O.P., Our Faith [ENGLISH]

  114,29 zł

  Author's reflections on Christian faith.

 • Fotografie małych obrazów...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie małych obrazów Zwiastowania // 10 sztuk

  28,57 zł

  Zestaw 10 fotografii współczesnych przedstawień Zwiastowania (wersje małe).

  Prace zostały namalowane w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa", w ramach którego powstaje cykl obrazów przedstawiające współczesne spojrzenie na wydarzenia rozważane w kolejnych tajemnicach Różańca. Każdy z malarzy miał za zadanie namalować dwa obrazy: jeden przeznaczony do kultu świątynnego i jeden wykonany z myślą o pobożności prywatnej.

  Niniejszy zestaw przedstawia dzieła w wersji małej - na użytek domowy.

  Malarze, którzy podjęli się nowej interpretacji biblijnej sceny Zwiastowania to: Jarosław Modzelewski, Beata Stankiewicz, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Ignacy Czwartos, Krzysztof Klimek, Jacek Dłużewski, Grzegorz Wnęk, Bogna Podbielska oraz Michał Żądło.

 • Fotografie dużych obrazów...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Fotografie dużych obrazów Zwiastowania // 10 sztuk

  38,10 zł

  Zestaw 10 fotografii współczesnych przedstawień Zwiastowania (wersje duże).

  Prace zostały namalowane w ramach projektu "Namalować katolicyzm od nowa", w ramach którego powstaje cykl obrazów przedstawiające współczesne spojrzenie na wydarzenia rozważane w kolejnych tajemnicach Różańca. Każdy z malarzy miał za zadanie namalować dwa obrazy: jeden przeznaczony do kultu świątynnego i jeden wykonany z myślą o pobożności prywatnej.

  Niniejszy zestaw przedstawia dzieła w wersji dużej - do umieszczenia w przestrzeni sakralnej.

  Malarze, którzy podjęli się nowej interpretacji biblijnej sceny Zwiastowania to: Jarosław Modzelewski, Beata Stankiewicz, Wojciech Głogowski, Jacek Hajnos OP, Ignacy Czwartos, Krzysztof Klimek, Jacek Dłużewski, Grzegorz Wnęk, Bogna Podbielska oraz Michał Żądło.

 • Katalog // Zwiastowanie
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Katalog // Zwiastowanie

  56,19 zł

  FOR ENGLISH SCROLL DOWN.

  Dwadzieścia obrazów przedstawiających współczesne interpretacje sceny Zwiastowania.

  Dzieła te, wykonane przez dziesięcioro wybitnych polskich malarzy, stanowią następny etap rozpisanego na dwadzieścia jeden lat projektu "Namalować katolicyzm od nowa", który zapoczątkowany został przez wystawę współczesnych wizji obrazu Jezusa Miłosiernego. Niniejszy zbiór otwiera jednocześnie cykl poświęcony kolejnym tajemnicom Różańca.

 • Platon, Hippiasz większy
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Platon, Hippiasz większy

  44,76 zł

  Sokrates wraz ze swoim rozmówcą podejmuje się uchwycenia tego, czym jest piękno.

  „Hippiasz większy” to drugi dialog Platona, w którym Sokrates dyskutuje z tytułowym bohaterem – cieszącym się uznaniem sofistą. Obaj rozmówcy próbują zdefiniować istotę piękna, nie znajdują jednak żadnej definicji, która stanowiłaby rozwiązanie podjętego przez nich zagadnienia. Z tego powodu Sokrates kończy rozmowę z Hippiaszem stwierdzeniem, że tym, co dzięki niej zrozumiał, jest znaczenie słów: „Trudne są [rzeczy] piękne”. Dialog ten warto więc czytać w kontekście „Uczty”, w której dochodzi do odkrycia rozwiązania tego zagadnienia.

  Pierwsze od 65 lat wydanie „Hippiasza większego” zawiera oryginalny tekst grecki oraz nowe, uwzględniające najświeższe ustalenia naukowe tłumaczenie na język polski autorstwa prof. Artura Pacewicza, którzy dodatkowo opatrzył tom obszernym komentarzem.

 • Yoram Hazony, Pochwała...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Yoram Hazony, Pochwała państwa narodowego

  40,95 zł

  Argumenty za porządkiem politycznym opartym na suwerennych państwach narodowych.


  Proponuje się dziś nowy „liberalny imperializm”, który zastąpi stary porządek oparty na logice niepodległych, samostanowiących państw narodowych. To imperium ma nas uratować od zła nacjonalizmu. Czy to dobra droga? – pyta Yoram Hazony w swoim bestsellerze „Pochwała państwa narodowego”.


  Od polityki „America First” Donalda Trumpa, przez Brexit, po powstanie prawicy w Europie, wydarzenia wymusiły kluczową debatę: czy powinniśmy walczyć o międzynarodowy rząd? A może narody świata powinny zachować swoją niezależność i samostanowienie? W książce „Pochwała państwa narodowego” Yoram Hazony twierdzi, że świat suwerennych narodów jest jedyną opcją dla tych, którym zależy na wolności osobistej i zbiorowej.

 • red. Dariusz Karłowicz,...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  red. Dariusz Karłowicz, Myśląc z Janem Pawłem II // 2021 / 2022

  41,90 zł

  Zapisy Wykładów Janopawłowych wygłoszonych w roku akademickim 2021/2022.

  Oddajemy w Państwa ręce zbiór ośmiu wykładów z cyklu „JP2 Lectures”, które wygłoszone zostały w drugim roku działalności rzymskiego Instytutu Kultury św. Jana Pawła II. Do udziału w tym cyklu, który będzie kontynuowany w kolejnych latach, zapraszamy wybitnych współczesnych intelektualistów, którzy w dialogu z myślą św. Jana Pawła II podejmują się namysłu zarówno nad tym, co w jego dziele intrygujące i żywe, jak i nad tym, co szczególnie ważne i trudne.

  Aktualność myśli Jana Pawła II nie ogranicza się do okresu jego pontyfikatu; ma ona wiele do zaoferowania we współczesnych rozważaniach nad wiarą, filozofią, kulturą, nauką, polityką i szeroką tematyką społeczną. Warto także wraz z nim zastanowić się nad najbardziej palącymi problemami naszych czasów.