Komentarze i wydarzenia

Komentarze i wydarzenia

 • Yoram Hazony, Pochwała...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Yoram Hazony, Pochwała państwa narodowego

  40,95 zł

  Argumenty za porządkiem politycznym opartym na suwerennych państwach narodowych.


  Proponuje się dziś nowy „liberalny imperializm”, który zastąpi stary porządek oparty na logice niepodległych, samostanowiących państw narodowych. To imperium ma nas uratować od zła nacjonalizmu. Czy to dobra droga? – pyta Yoram Hazony w swoim bestsellerze „Pochwała państwa narodowego”.


  Od polityki „America First” Donalda Trumpa, przez Brexit, po powstanie prawicy w Europie, wydarzenia wymusiły kluczową debatę: czy powinniśmy walczyć o międzynarodowy rząd? A może narody świata powinny zachować swoją niezależność i samostanowienie? W książce „Pochwała państwa narodowego” Yoram Hazony twierdzi, że świat suwerennych narodów jest jedyną opcją dla tych, którym zależy na wolności osobistej i zbiorowej.

 • Bruno Maçães, Początek...
  Szybki podgląd

  Bruno Maçães, Początek historii. Narodziny nowej Ameryki

  37,14 zł

  Błyskotliwy opis przemian współczesnego społeczeństwa amerykańskiego i jego kultury.

  Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę Początek historii jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.

 • Robin Alexander, Angela...
  Szybki podgląd

  Robin Alexander, Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu

  37,14 zł

  Uważna analiza działań podjętych w Niemczech podczas kryzysu uchodźczego.

  Robin Alexander, niemiecki dziennikarz Die Welt, rekonstruuje z ogromną precyzją i bez politycznej poprawności decyzję podjętą na najwyższym szczeblu niemieckiej polityki dotyczącą uchodźców, która na lata zmieni oblicze całej Europy.

 • Problem ładu politycznego
  Szybki podgląd

  Problem ładu politycznego

  31,43 zł

  Eseje o myśli Erica Voegelina, wybitnego filozofa politycznego i historiozofa XX w.

  Jest to zbiór artykułów poświęconych dorobkowi Erica Voegelina, których autorami są wybitni znawcy jego dzieła, tacy jak Ellis Sandoz, Dante Germino, Eugeme Webb, a także filozofowie polityki reprezentujący inne szkoły myślenia o polityce – Hans Kelsen, Stanley Rosen czy Frederick D. Wilhelmsen.