• Nowy

Yoram Hazony, Pochwała państwa narodowego

Argumenty za porządkiem politycznym opartym na suwerennych państwach narodowych.


Proponuje się dziś nowy „liberalny imperializm”, który zastąpi stary porządek oparty na logice niepodległych, samostanowiących państw narodowych. To imperium ma nas uratować od zła nacjonalizmu. Czy to dobra droga? – pyta Yoram Hazony w swoim bestsellerze „Pochwała państwa narodowego”.


Od polityki „America First” Donalda Trumpa, przez Brexit, po powstanie prawicy w Europie, wydarzenia wymusiły kluczową debatę: czy powinniśmy walczyć o międzynarodowy rząd? A może narody świata powinny zachować swoją niezależność i samostanowienie? W książce „Pochwała państwa narodowego” Yoram Hazony twierdzi, że świat suwerennych narodów jest jedyną opcją dla tych, którym zależy na wolności osobistej i zbiorowej.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
40,95 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 24,60 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Książka Yorama Hazony'ego odczarowuje pojęcie nacjonalizmu. W jego ujęciu nie jest on chorobą polityczną jak dziś opisuje się to zjawisko, ale elementem tradycyjnej harmonii, czynnikiem porządkowania rzeczwistości, budowania naturalnego ładu i hierarchii tego, jak świat winien być ułożony. To konserwatywne ujęcie nacjonalizmu, autor wszak jest prezesem Insytytutu Fundacji im. Edmunda Burke'a, jest w jego książce elementem najbardziej wartościowym i wartym poznania.

-  Marek Budzisz

Hazony po mistrzowsku łączy głęboką znajomość historii, filozofii politycznej, teologii i zdrowego rozsądku z oryginalnością i jasnością w książce, która będzie jedną z najczęściej dyskutowanych książek nadchodzącej nowej ery narodu.

– Patrick Deneen, profesor nauk politycznych, Uniwersytet Notre Dame

Książka przekonująco rozprasza mgłę politologicznej i medialnej nowomowy o UE, suwerenności i liberalizmie, odsłaniając skrywający się za nią spór imperializmu z nacjonalizmem. Nie trzeba we wszystkim zgadzać się z autorem by zauważyć, że jego pochwała państwa narodowego, jak i proponowany paradygmat postrzegania wyzwań współczesnej polityki są intelektualnie zasadne i atrakcyjne. Należy zatem ostrzec: ta książka wciąga czytelnika i może przywrócić współczesnym dyskusjom właściwe proporcje.

- Michał Gierycz

Pochwała państwa narodowego Yorama Hazony'ego należy do wielkich dzieł teorii politycznej. Hazony przedstawia radykalną, a nawet niebezpieczną tezę: co jeśli nacjonalizm nie jest plagą, za jaką uważa go dzisiejsza lewica, ale raczej najlepszą nadzieją ludzkości? Cnota nacjonalizmu stanowi konieczne wyzwanie dla liberalnego porządku dnia.

– Batya Ungar-Sargon, redaktor opinii, The Forward

Ta książka stanie się klasyką.

– John Fonte, The National Review

O autorze:

Yoram Hazony (ur. 1964) - izraelsko-amerykański filozof, biblista i teoretyk polityki. Prezes Instytutu Herzla w Jerozolimie i przewodniczący Fundacji Edmunda Burke’a.  Publikuje w The New York Times, Wall Street Journal i Le Figaro. Jego najnowsze publikacje:  „The Virtue of Nationalism” (2018), „A Jewish State: Herzl and the Promise of Nationalism” (2020), „Conservatism: A Rediscovery” (2022) cieszą się ogromną popularnością. „The Virtue of Nationalism” została wybrana Konserwatywną Książką Roku 2019.

982 Przedmioty
Autor
Yoram Hazony
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Eliza Litak
Ilość stron
376
Rozmiar
148x210
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2023
ISBN
978-83-67065-36-8