Bruno Maçães, Początek historii. Narodziny nowej Ameryki

Błyskotliwy opis przemian współczesnego społeczeństwa amerykańskiego i jego kultury.

Bruno Maçães patrzy na Amerykę korzystając z własnych doświadczeń, warsztatu historyka idei oraz ogromnej liczby kulturowych odniesień, nie stroniąc przy tym od kultury popularnej. Rozwija, ale i błyskotliwie polemizuje z klasycznymi ujęciami amerykańskiego społeczeństwa i polityczności. Klarowność wywodu, świeżość spojrzenia i przystępna, erudycyjna forma czynią książkę Początek historii jedną z najciekawszych książek na temat współczesnej Ameryki.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
37,14 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce:

Nieczęsto zdarza mi się pragnąć, aby książka była dłuższa. A tak właśnie było w przypadku Początku historii Bruno Maçães.

- Milton Ezrati

Bruno Maçães jest oryginalnym interpretatorem współczesnej polityki. W swoim pisarstwie łączy umiejętnie doświadczenie polityczne z oczytaniem w dziełach klasyków filozofii politycznej i współczesnej literatury politologicznej. Jego interpretacje zmuszają do nowego spojrzenia na przemiany polityczne w różnych częściach świata, odrzucenia zarówno utopijnych iluzji powstałych pod wpływem wizji końca historii, jak i proroków upadku.

- dr hab. Leszek Nowak

Dobrze jest podążać za argumentacją, która odświeża, i to z dużą dozą nadziei, „credo amerykańskie”. W dobie powszechnego pesymizmu, który jest tak znaczący dla wypowiedzi na temat Zachodu, w tym USA, taki optymistyczny przekaz jest rzadkością.

- prof. Tomasz Żyro

O Autorze:

Bruno Maçāes (ur. 1974) – były sekretarz stanu do spraw europejskich Portugalii (2011–2013), obecnie pracuje w Instytucie Hudsona. Ukończył Uniwersytet Harvarda. Autor m.in. Dawn of Eurasia: On the Trail of the New World Order oraz Belt and Road: A Chinese World Order.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

935 Przedmioty
Autor
Bruno Maçães
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Michał Szczurowski
Ilość stron
248
Rozmiar
14x21
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-67065-24-5