John Finnis, Tomasz z Akwinu. Filozofia moralności, polityki i prawa

Wszechstronne omówienie filozofii praktycznej świętego Tomasza z Akwinu.

Praca Finnisa ukazuje zarówno historycznie rozumiany wkład świętego Tomasza w rozwój myśli politycznej i społecznej, jak i jej aktualne znaczenie. Autor we wzorcowy sposób łączy badanie klasycznych tekstów – opiera się na pełnym korpusie ponad 60 prac Tomasza – z bieżącymi dyskusjami z obszaru filozofii politycznej i teorii społecznej.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
50,48 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Dzieło Finnisa stanowi jedną z najważniejszych całościowych interpretacji etyczno–polityczno–prawnej refleksji św. Tomasza. Finnis stara się w nim przekonać, że to właśnie myśl Akwinaty stanowi szczyt refleksji w tym obszarze, wyprzedzając głębią i precyzją myślenia zarówno swoich wielkich starożytnych poprzedników Platona i Arystotelesa, jak i tym bardziej nowożytnych filozofów państwa i prawa. W wielu punktach można się z autorem spierać, ale trudno nie docenić skali jego zamierzenia i klasy, z jaką jest przeprowadzane.

- Zbigniew Stawrowski

O Autorze:

John Finnis (ur. 1940) – należy do najwybitniejszych na świecie współczesnych filozofów państwa i prawa. Związany z uniwersytetami w Oksfordzie i Notre Dame (USA) australijski badacz przedstawia w swej pracy starannie udokumentowany przegląd idei Akwinaty na temat moralności, polityki i prawa.

W mediach:

ZOBACZ WYKŁAD Johna Finnisa w ramch cyklu „JP2 Lectures”, organizowanego przez Instytut Kultury Św. Jana Pawła II na Angelicum

LOGO

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

907 Przedmioty
Autor
John Finnis
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Michał Filipczuk, Michał Szczurowski
Redakcja naukowa
Mateusz Przanowski OP
Ilość stron
646
Rozmiar
21x14
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-67065-13-9