Izabela Rutkowska, Przez zasłonę ciała

Jak językowy opis Chrystusa w "Dzienniczku" przekłada się na słynne malowidło?

Obraz Miłosierdzia Bożego to chyba najbardziej rozpowszechnione w Polsce dzieło sztuki sakralnej – tak szeroko obecne, że w gruncie rzeczy już niezauważane, często zgubione w kiczowatej formie kościelnego wnętrza. Książka Izabeli Rutkowskiej „Przez zasłonę ciała. Symbolika ciała Jezusa w obrazie Bożego Miłosierdzia i w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej” odkrywa go przed nami na nowo i odpowiada na pytanie, dlaczego tak silnie zakorzenił się w tradycji katolickiego kultu. Okazuje się, że ten prosty, niemal porażający dosłownością obraz w korespondencji z zapiskami objawień młodej zakonnicy, tworzy zaskakująco głęboką teologię i stanowi zaproszenie do spotkania twarzą w twarz z Jezusem Miłosiernym.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
35,24 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce:

Mamy do czynienia z książką niezwykłą, w której nurt narracji porywa czytelnika (nie tylko chyba wierzącego). Autorka pokazuje nam, jak z objawień siostry Faustyny wyłania się swoista Summa Theologiae, głęboko wierna tradycyjnemu nauczaniu Kościoła, a równocześnie nowatorska, zaskakująca swoimi akcentami i podkreśleniami, głęboko współczesna, dana Kościołowi na najbardziej krwawy wiek w historii ludzkości, podczas krótkiego interludium między dwoma wojnami światowymi.

- prof. Jarosław Kupczak OP

O Autorce:

Izabela Rutkowska (ur. 1976 r.) – doktor nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa; należy do Koła Współpracowników Zespołu Języka Religijnego Rady Języka Polskiego; pracuje jako adiunkt w PWSZ Głogów, pełniąc funkcję dyrektora Instytutu Humanistycznego; od lat związana z redakcją Cichych Pracowników Krzyża jako redaktor i tłumacz z języka włoskiego; współpracuje ze środowiskiem Teologii Politycznej, a także z czasopismem „Topos”; jest autorką książki pt. Niepojęty świat duszy. Język doświadczeń mistycznych św. Faustyny Kowalskiej, a także licznych artykułów naukowych z zakresu teolingwistyki; pasjonuje się kaligrafią i fotografią.

O książce w mediach:

Obejrzyj dyskusję o książce, która odbyła się w siedzibie Teologii Politycznej

916 Przedmioty
Autor
Izabela Rutkowska
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
212
Rozmiar
14x21
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-67065-25-2