Jacek Salij OP, Dzieła wybrane, Nasze obyczaje

Zbiór najważniejszych tekstów o. Jacka Salija poświęconych etyce chrześcijańskiej.

Czwarty tom cieszącej się niesłabnącą popularnością serii „Dzieła wybrane” o. Jacka Salija OP, poświęcony jest rozważaniom nad katolicką moralnością. Prawo moralne otwiera przestrzeń duchową, dostępną na tej ziemi wyłącznie człowiekowi, w której możemy realizować wszystko, co prawdziwie ludzkie: miłość, wolność, sens. O. Salij przypomina, że przestrzeganie Bożych przykazań jest realizowaniem wolności i dojrzałości oraz powołania na przyjaciół Bożych i słuchaczy Jego zbawczego słowa.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
75,24 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O Autorze:

Jacek Salij  (ur. 1942) - urodzony w Budach na Wołyniu, jest teologiem, duszpasterzem oraz autorem wielu publikacji naukowych, popularyzatorskich i tłumaczeń. Przez kilka dziesięcioleci był związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Niemal przez całe swoje życie kapłańskie w Zakonie Dominikańskim jest związany z kościołem św. Jacka w Warszawie, gdzie swoim kaznodziejstwem i posługą duszpasterską służy już kilku pokoleniom mieszkańców stolicy. Jest członkiem polskiego PEN Clubu. W grudniu 2018 został wyróżniony przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości a 11 listopada 2022 uhonorowany Orderem Orła Białego.

O książce w mediach:

Obejrzyj promocję książki, która odbyła się w redakcji Teologii Politycznej

943 Przedmioty
Autor
o. Jacek Salij OP
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Redakcja naukowa
Małgorzata Jesiotr
Ilość stron
838
Oprawa
płótno + obwoluta
Rok wydania
2023
ISBN
978-83-67065-22-1

Pliki do pobrania

Salij Tom IV - spis tresci

o. Jacek Salij OP, Nasze obyczaje - spis treści

Pliki do pobrania (85.3k)

Salij Tom IV - fragment

o. Jacek Salij OP, Nasze obyczaje - fragment

Pliki do pobrania (114.28k)