Jan Maciejewski, Milczenie katedry

Refleksja Maciejewskiego to przenikliwy i piękny komentarz do współczesności.

Szczególnym przedmiotem zainteresowania autora są dzisiejsze czasy w ich przede wszystkim duchowym, a nie na przykład politycznym czy społecznym wymiarze. Maciejewskiego interesuje nasz wiek i człowiek, który go zamieszkuje. Z tego powodu jego wzrok sięga tam, gdzie nieczęsto spoglądamy.

Książka, stanowiąca zbiór tekstów zamieszczonych na łamach "Rzeczpospolitej" została opublikowana w serii Czwarta Fala, w której nakładem Teologii Politycznej ukazują się debiuty eseistyczne, literackie i filozoficzne.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
37,14 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Gdy Jan Maciejewsi dołączył do zespołu „Plusa Minusa” i rozpoczynał pisanie cotygodniowych felietonów, nie spodziewałem się, że przed nami tak fascynująca przygoda intelektualna. Najlepsze z tych dzieł znajdują się w trzymanej przez Państwa w rękach książce.


- Michał SzułdrzyńskiO Autorze:

Jan Maciejewski (1990) - urodzony w Mysłowicach na Śląsku. Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressji”. Współpracował również z Polskim Ośrodkiem Naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie. Publikował na łamach portalów: Teologia Polityczna, Rebelya, Klub Jagielloński oraz w pismach „Do Rzeczy”, „Wszystko co najważniejsze” i „Lidove Noviny”. Obecnie stały felietonista „Rzeczypospolitej” i magazynu weekendowego „Plus Minus” oraz redaktor „Magazynu Kontra”. Od czwartego roku życia szuka drzwi do Narnii. Chciałby być stolarzem i uprawiać własny ogród. Pisze felietony, eseje i opowiadania. Pracuje nad pierwszą powieścią. Mąż Oli, tata Julka, Anieli i Stefana. Mieszka w Krakowie.

O książce w mediach:

Przeczytaj artykuł o książce autorstwa Marcina Byrskiego

Przeczytaj recenzję książki autorstwa Krzysztofa Lubczyńskiego

Posłuchaj audycji z udziałem autora na antenie Polskiego Radia

Obejrzyj premierę książki, która odbyła się w siedzibie Teologii Politycznej

853 Przedmioty
Autor
Jan Maciejewski
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
544
Rozmiar
14x21
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2022
ISBN
978-83-67065-16-0