• Nowy

Jan Maciejewski, Już pora. Miesiące i godziny

Niezwykły zbiór tekstów, w którym autor z subtelnością i liryzmem, duchową głębią i powagą, ale też pełnokrwiście i zmysłowo opisuje otaczający świat.

Jan Maciejewski zastanawia się nad powołaniem i przeznaczeniem człowieka, jego więzami z naturą, „danym” i „zadanym” dziedzictwem, historią kształtującą naszą tożsamość. W swych opowieściach odsłania metafizyczne wymiary egzystencji; pyta, czy współczesny człowiek, zrywając intymny, konkretny i cielesny związek swego życia z „gospodarzeniem”, z następstwem pór roku czy kalendarzem liturgicznym traci to, co najważniejsze: możność zbliżenia się do pojęcia Boga, odczucia Wolności, Ładu, sensu życia i śmierci. Wraz ze swymi przewodnikami i współpodróżnikami – od greckich i rzymskich klasyków po Maurice'a Maeterlincka i Terry'ego Hodgkinsona – bada Tajemnicę, „której nie da się [...] rozwikłać, ale chciałoby się do niej choć trochę zbliżyć”.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
37,14 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Muszę Państwu się do czegoś przyznać. Od jakiegoś czasu jestem urzeczony tym, co pisze i jak pisze Jan Maciejewski. Jego teksty to dla mnie czysta poezja i niesamowita erudycja w jednym. Nie ulatują po lekturze gdzieś w kosmos – one, wręcz przeciwnie, zostają w nas, w naszych głowach, naszych sercach i naszych duszach. To teksty o sprawach najważniejszych.

Bogdan Rymanowski

Nie sądziłem, że w tym złym czasie, w którym utkwiliśmy, w czasie, kiedy „zataczający coraz szersze kręgi / sokół przestaje słyszeć sokolnika”, przeczytam tekst przywracający porządek godzin, dni i miesięcy, wielką wanitatywną, lecz nie nihilistyczną prozę. Udało się to Janowi Maciejewskiemu.

Wojciech Stanisławski

O Autorze:

Jan Maciejewski – urodził się w 1990 roku, w Mysłowicach na Górnym Śląsku. Jest stałym felietonistą magazynu „Rzeczpospolitej” – „Plus Minus”. Regularnie publikuje między innymi na łamach „Teologii Politycznej”, Klubu Jagiellońskiego oraz Strategy and Future, gdzie ukazuje się również pisana przez niego powieść w odcinkach Ostatni. Opowieść o Stanisławie Auguście Poniatowskim. Jego debiutancka książka – Milczenie katedry – została uhonorowana nagrodą główną Identitas w 2023 roku, nagrodą Feniks w kategorii eseistyka oraz nominacją do Nagrody im. Marcina Króla. Mąż Oli, tata Juliusza, Anieli, Stefana i Urszuli. Mieszka w Krakowie, pomieszkuje w Bieńkówce, w Beskidzie Makowskim. Szuka drzwi do Narnii.

9971 Przedmioty
Autor
Jan Maciejewski
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
226
Rozmiar
148 x 210
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2024
ISBN
978–83–67065–51–1