Charles H. Kahn, Platon i dialog postsokratyczny

Czy Platonowi towarzyszył spójny zamysł obejmujący całość jego filozofii?

Czy i jak rozwijały się poglądy Platona?

Czy świat natury można objaśniać przy pomocy kategorii metafizycznych?

Z tymi i wieloma innymi pytaniami mierzy się Charles H. Kahn w pracy Platon i dialog postsokratyczny. Powrót do filozofii przyrody. Pierwszy raz przełożona język polski praca jednego z najwybitniejszych znawców myśli platońskiej pozwala głębiej zrozumieć stanowisko autora Państwa i Timajosa wyrażone w sześciu późnych dialogach ateńskiego filozofa, uważanych za jego opus magnum.  Tom ten to kontynuacja wydanego nakładem Teologii Politycznej dzieła Platon i dialog sokratyczny.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
46,67 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

"Charles Kahn należy do najściślejszej czołówki badaczy filozofii starożytnej na świecie. Jest jednym z nielicznych badaczy Platona, którzy z taką wprawą łączą umiejętności lingwisty i filozofa."

- dr Michał Bizoń

 

"Książka Charlesa H. Kahna jest w światowej literaturze jedną z najważniejszych pozycji odkrywczo interpretujących platońskie poglądy na temat konstytuowania się w jego myśli ontologicznych podstaw ujęcia tajemnicy świata natury w ramach filozoficznego namysłu."

- ks. prof. Jacek Grzybowski

 

"Książka  Charlesa H. Kahna Platon i dialog postsokratyczny – wybitnego lingwisty, grecysty i znawcy filozofii greckiej − jest kontynuacją jego dzieła Platon i dialog sokratyczny. Wykorzystanie literackiej formy na użytek filozofii – opublikowanego w polskim przekładzie przez Teologię Polityczną. Choć wartość każdego z tych tomów może być mierzona niezależnie, pełny obraz wkładu badań Kahna do naszego głębszego rozumienia filozofii greckiej (zwłaszcza Platońskiej) polski czytelnik uzyska po przekładzie tomu drugiego."

- prof. Dorota Zygmuntowicz

O Autorze:


Charles H. Kahn (ur. 1928) – filozof, historyk teorii politycznej i filozofii greckiej, zwłaszcza presokratyków, Platona i Arystotelesa. Profesor Uniwersytetu w Pensylwanii. Oprócz książki Plato and the Socratic Dialogue. The Philosophical Use of a Literary Form (1996) wydał między innymi Anaximander and the Origins of Greek Cosmology (1960), The Verb "Be" in Ancient Greek (1972), Pythagoras and the Pythagoreans (2001), Essays on being (2009).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

965 Przedmioty
Autor
Charles H. Kahn
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Michał Szczurowski
Ilość stron
416
Oprawa
miękka
Rok wydania
2021
ISBN
978-83-62884-35-3