Nowe książki
New products
Richard Kraut, Sokrates i państwo
Klasyczna monografia omawiająca polityczne koncepcje Sokratesa.
-
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
-
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
-
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
O książce napisała:
Niemal każdy, kto bada dziś źródła europejskiej refleksji prawnej i politycznej, czyli filozofię sokratejso-platońską, odwołuje się do Sokratesa i państwa Richarda Krauta. Omawiając polityczne teorie Sokratesa, wspierające jego decyzję o odmowie ucieczki z więzienia na rzecz posłuszeństwa prawu, Kraut stawia pytania nie tylko fundamentalne dla zrozumienia filozofii Platońskiej, lecz także kluczowe dla pogłębienia świadomości i kultury prawno-politycznej. Dotyczą one zwłaszcza relacji między moralną autonomią obywatela a państwem, roli wiedzy w praworządnej społeczności i wiarygodności rządzących.
- prof. Dorota Zygmuntowicz
O autorze:
Richard Kraut (ur. 27 października 1944) – filozof i historyk filozofii, profesor Northwestern University, członek American Academy of Arts and Sciences. Wybitny znawca współczesnej i greckiej filozofii politycznej oraz etyki. Oprócz ksiażki Socrates and the State, której tłumaczenie prezentujemy polskiemu czytelnikowi, wydał między innymi: Aristotle on the Human Good, Aristotle Politics Books VII and VIII, Aristotle: Political Philosophy, What is Good and Why: The Ethics of Well-Being, How to Read Plato, Against Absolute Goodness.
O książce w mediach:
Obejrzyj dyskusję o książce, która odbyła się w siedzibie Teologii Politycznej
Książka dofinansowanan ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Autor
- Richard Kraut
- Wydawnictwo
- Teologia Polityczna
- Tłumaczenie
- Michał Filipczuk
- Redakcja naukowa
- prof. Dorota zygmuntowicz
- Ilość stron
- 483
- Rozmiar
- 148x210
- Oprawa
- miękka
- Rok wydania
- 2017
- ISBN
- 978-83-62884-05-6
Zobacz także
-
Mark L. McPherran, Religia Sokratesa
Dociekania dotyczące religii Sokratesa i jej roli w jego życiu.
Niniejsza analiza poglądów religijnych ojca zachodniej filozofii uważana jest powszechnie za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego myśliciela.
44,00 zł -
Ks. Eugeniusz Dąbrowski, Dzieje Pawła z Tarsu
Wyczerpująca biografia i charakterystyka historycznej postaci Pawła z Tarsu.
książka ks. Dąbrowskiego to praca napisana językiem niezwykle przystępnym, także dla czytelnika niezaznajomionego z biblistyką. Autor przedstawia św. Pawła jako Żyda z diaspory, któremu hellenistyczne wykształcenie pozwoliło na bardziej uniwersalne spojrzenie na świat i kwestie religijne.
58,00 zł -
Jarosław Kurek, Paideia rzymska
Wnikliwa analiza modelu formowania człowieka w myśli Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Autor z głęboką wnikliwością bada stoicki model wychowania samego siebie do życia szczęśliwego, który w kolejnych wiekach był wykorzystywany przez wielu Chrześcijan.
29,00 zł