Lista produktów marki Teologia Polityczna

Krótki opis

Pełen opis

 • Agnieszka Kołakowska, Plaga...
  Szybki podgląd

  Agnieszka Kołakowska, Plaga słowików

  37,00 zł

  Zbiór esejów traktujących m.in. o poprawności politycznej, Kościele, współczesnych ideologiach, roli uniwersytetu oraz postawach liberalnych i nieliberalnych we współczesnej polityce. Jest to kolejna, po Wojnie kultur, książka Agnieszki Kołakowskiej wydana przez Teologię Polityczną.

 • Agnieszka Kołakowska, Wojny...
  Szybki podgląd

  Agnieszka Kołakowska, Wojny kultur i inne wojny

  37,00 zł

  Analiza zjawisk społecznych i intelektualnych w obecnym świecie.

 • Alain Besancon, Święta Ruś
  Szybki podgląd

  Alain Besancon, Święta Ruś

  34,00 zł

  Wnikliwe spojrzenie na rosyjską kulturę. Autor stawia pytania czym jest i jakie znaczenie w historii powszechnej ma Rosja.

 • Alain Besancon, Współczesne...
  Szybki podgląd

  Alain Besancon, Współczesne problemy religijne

  39,00 zł

  Wnikliwa analiza trzech największych religii, rozważania o Kościele i katolicyzmie w naszych czasach: o stosunku Kościoła do islamu, judaizmu, komunizmu i do nowoczesnego społeczeństwa.

 • Andrzej Dobosz, Z różnych...
  Szybki podgląd

  Andrzej Dobosz, Z różnych półek

  34,00 zł

  Czy książki Henryka Sienkiewicza, Mirona Białoszewskiego, Andrzeja Stasiuka, Jerzego Stempowskiego, Jacka Dehnela, Leopolda Tyrmanda, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Nowakowskiego, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Witolda Gombrowicza czyta się lepiej w łóżku, czy nad biurkiem? Siedząc albo stojąc? W podróży, gdzieś z dala od domu, czy odwrotnie, w zaciszu pokoju?
  Odpowiedzi na te pytania udziela znany z filmów „Rejs”, „Stawiam na Tolka Banana” i „Ryś” Andrzeja Dobosza, felietonista Polskiego Radia i dziennika „Rzeczpospolita”. Szkice Dobosza są tym cenniejsze, że dotyczą osób, zdarzeń i historii, które autor zna od środka, uczestniczył w nich, przyglądał im się z bliska albo dowiedział się o nich z pierwszej ręki. 

 • Carl Schmitt, Nauka o...
  Szybki podgląd

  Carl Schmitt, Nauka o konstytucji

  49,00 zł

  Kultowa pozycja w dorobku Carla Schmitta

 • Christian Meier, Powstanie...
  Szybki podgląd

  Christian Meier, Powstanie polityczności u Greków

  53,00 zł

  Powstanie polityczności u Greków.

 • Dariusz Karłowicz, Polska...
  Szybki podgląd

  Dariusz Karłowicz, Polska jako Jason Bourne

  37,00 zł

  Zbiór tekstów poświęconych polskiej tożsamości, na którą Autor patrzy poprzez pryzmat starożytnej filozofii i współczesnej kultury. Na publikację składają się felietony pisane na przestrzeni ostatnich dwóch lat dla tygodnika „wSieci”, a także wybrane eseje z „Teologii Politycznej” oraz wywiady, jakich Dariusz Karłowicz udzielił redakcjom „Plusa Minusa” oraz „Pressji”.

 • Eric Voegelin, Arystoteles
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Arystoteles

  29,00 zł

  Bez Arystotelesa E.Voegelin'a nie można poznać ani filozofii politycznej Stagiryty ani całej formacji politycznej starożytnej Grecji ani wreszcie nowożytnej filozofii polityki i historiografii. Po wydaniu części Order and History poświęconej Platonowi, prezentujemy w niniejszej książce cześć poświęconą Arystotelesowi. Eric Voegelin pokazuje w niej w jaki sposób przygodna forma antycznej polis stała się formą wieczną, paradygmatem całej późniejszej koncepcji politycznego bytu. Oryginalna i brawurowa interpretacja, wszechstronna i niespotykana erudycja – to wszystko wyróżnia Voegelina z pośród innych pisarzy politycznych.

 • Eric Voegelin, Epoka...
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Epoka ekumeniczna

  58,00 zł

  Epoka ekumeniczna to czwarty tom studium Order and History, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Voegelin kontynuuje w tej książce badania, które podjął we wcześniejszych tomach, doprowadzając narrację do czasów upadku cesarstwa rzymskiego. Można w niej znaleźć także obszerne odwołania do paralelnych fenomenów w kulturach azjatyckich, szczególnie do cywilizacji chińskiej. Epoka ekumeniczna odgrywa kluczową rolę w całym Order and History – autor weryfikuje w niej dotychczasowe założenia badawcze i wykłada teoretyczne podstawy swojej filozofii politycznej.

 • Eric Voegelin, Izrael I...
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Izrael I Objawienie

  58,00 zł

  Monumentalne dzieło Voegelina na temat Izraela i objawienia biblijnego.

  Książka dostępna także w wersji e-book.     

 • Eric Voegelin, Izrael i...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Izrael i Objawienie e-book (.epub)

  43,00 zł

  Monumentalne dzieło Voegelina na temat Izraela i objawienia biblijnego.

 • Eric Voegelin, Izrael i...
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Izrael i Objawienie e-book (.mobi)

  43,00 zł

  Monumentalne dzieło Voegelina na temat Izraela i objawienia biblijnego.

  Książka dostępna także w wersji .epub

 • Eric Voegelin, Platon
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Platon

  37,00 zł

  Platońska wizja polityki oczami Erica Voegelina.

 • Eric Voegelin, Porządek i...
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Porządek i historia (6 tomów)

  190,00 zł

  Sześć tomów (+komentarz) składających się na opus magnum E. Voegelina

 • Eric Voegelin, Poszukiwanie...
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Poszukiwanie ładu

  33,00 zł

  Ostatni, piąty tom studium Order and History, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Choć pracę nad Poszukiwaniem ładu przerwała śmierć autora, tom ten posiada samoistną wartość i można go potraktować zarówno jako zakończenie, jak i – wstęp do całej serii. Szczególną uwagę w tej książce zwracają subtelne analizy o charakterze ściśle filozoficznym, uzupełniające bardziej historyczne rozważania Voegelina z wcześniejszych części studium. Analizy te mają fundamentalne znaczenie dla całego Order and History oraz świadczą o kierunku, w którym myśl filozofa rozwijała się w późnym okresie jego twórczości – okresie ciągle niedostatecznie znanym w Polsce.

 • Eric Voegelin, Świat Polis
  Szybki podgląd

  Eric Voegelin, Świat Polis

  49,00 zł

  Drugi tom wybitnego dzieła Erica Voegelina „Order and history”.

 • Gertrude Himmelfarb, Drogi...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Gertrude Himmelfarb, Drogi do nowoczesności

  44,00 zł

  Autorka, wybitna amerykańska historyk, która za swój wkład do humanistyki otrzymała w 2004 roku National Humanities Medal, podejmuje próbę gruntownej rewizji potocznego sposobu postrzegania oświeceniowych źródeł zachodniej nowoczesności. Walcząc z frankocentrycznymi interpretacjami, według których podstawowym osiągnięciem Oświecenia jest sformułowana przez francuskich philosophes wizja rozumu i ludzkiej racjonalności, stara się wykazać, że Oświecenie było zjawiskiem głęboko zróżnicowanym. W tym celu odwołuje się przede wszystkim do Oświecenia brytyjskiego, istotnie różniącego się od modelu francuskiego, a także do tradycji amerykańskiej.

 • Jakub Lubelski, Ssanie
  Szybki podgląd

  Jakub Lubelski, Ssanie

  34,00 zł

  Zbiór esejów autorstwa Jakuba Lubelskiego dotyczący poszukiwania sacrum w literaturze polskiej. Autor pisze o m. in.: Brzozowskim, Schulzu, Witkacym, Mackiewiczu, Bobkowskim, Tyrmandzie, Pilchu, Twardochu.

 • Jarosław Kurek, Paideia...
  Szybki podgląd

  Jarosław Kurek, Paideia rzymska

  29,00 zł

  Wnikliwa analiza modelu formowania człowieka w myśli Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Autor z głęboką wnikliwością bada stoicki model wychowania samego siebie do życia szczęśliwego, który w kolejnych wiekach był wykorzystywany przez wielu Chrześcijan.

 • Joanna Paciorek, Mama w pracy
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Joanna Paciorek, Mama w pracy

  33,00 zł

  Autorka z lekkością pisze o łączeniu macierzyństwa z pracą w międzynarodowej korporacji i początkach Fundacji Świętego Mikołaja. Pisze o wyborach, tych dużych i tych codziennych, z których składa się życie mamy czwórki dzieci.

 • Ks. Eugeniusz Dąbrowski,...
  Szybki podgląd

  Ks. Eugeniusz Dąbrowski, Dzieje Pawła z Tarsu

  58,00 zł

  Książka ks. Eugeniusza Dąbrowskiego to wyczerpująca biografia i charakterystyka osoby Pawła z Tarsu, praca napisana językiem przystępnym. Autor przedstawia św. Pawła jako Żyda z diaspory, któremu hellenistyczne wykształcenie pozwoliło na bardziej uniwersalne spojrzenie na świat i kwestie religijne.

 • ks. Jacek Grzybowski, Uciec...
  Szybki podgląd

  ks. Jacek Grzybowski, Uciec z krainy zapomnienia

  39,00 zł

  Filozoficzny namysł nad przeszłością i pytania o teraźniejszość ujęte w formie esejów

 • ks. Jan Sochoń, Mowa...
  Szybki podgląd

  ks. Jan Sochoń, Mowa wewnętrzna. Sceny z życia duchowego

  39,00 zł

  Mowa wewnętrzna to de facto proza poetycka, która otwiera szereg perspektyw interpretacyjnych i wymiarów lektury. Ma ona między innymi kształt filozoficzno-religijny – wiele fragmentów tej książki to próby zrozumienia słów Jezusa z Ewangelii, doświadczenia ich głębi.

 • ks. Jerzy Szymik, Zachwyt i...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  ks. Jerzy Szymik, Zachwyt i inne skutki wiary

  39,00 zł

  Pisane w różnych formach literackich teksty, które łączy tytułowy zachwyt łaską wiary, którą autor otrzymał poprzez spotkanych ludzi, wydarzenia czy lekturę tekstów. Ks. Jerzy Szymik dzieli się również swoimi przemyśleniami dotyczącymi spraw społecznych i politycznych, patrząc na nie w kluczu katolickiej ortodoksji.

 • Leo Strauss, Sokrates i...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Leo Strauss, Sokrates i Arystofanes

  53,00 zł

  Jedno z najistotniejszych dzieł w dorobku Leo Straussa

 • Ludwik Ehrlich, Paweł...
  Szybki podgląd

  Ludwik Ehrlich, Paweł Włodkowic i Stanisław ze Skarbimierza

  37,00 zł

  Tom II Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Książka prof. Ludwika Ehrlicha dotycząca Pawła Włodkowica i Stanisława ze Skarbimierza pokazuje kontekst ich działalności i myśli: konflikt polsko-krzyżacki i Sobór w Konstancji oraz przybliża ich poglądy na prawo międzynarodowe i wojnę sprawiedliwą.

  Książka dostępna również w wersji e-book.

 • Magdalena Gawin, Bilet do...
  Szybki podgląd

  Magdalena Gawin, Bilet do nowoczesności

  34,00 zł

  Bilet do nowoczesności to felietony i eseje o fenomenach z różnych dziedzin życia społecznego. Pisane wspaniałym, literackim językiem, łączą w sobie lekkość i przystępność z ogromną erudycję. W książce mowa o kinie Kieślowskiego, rzekomym zacofaniu Polaków, literaturze PRL-u, historii polskich elit czy o zmianach w wystroju wnętrz mieszkań Polaków na przestrzeni lat. Znajdują się w niej studia poświęcone Polkom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury: Marii Skłodowskiej-Curie, Marii Rodziewiczównie czy Marii Konopnickiej.

 • Marek A. Cichocki, Dariusz...
  Szybki podgląd

  Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz, Trzeci Punkt Widzenia

  34,00 zł

  Teksty wybrane z ponad 400 audycji telewizyjnych, przeprowadzonych w latach 2007 – 2010 na antenie TVP Kultura. Książka, jak również program telewizyjny, to  komentarz filozoficzny do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych, które jak to określili autorzy, wstrząsnęły nimi i światem.

 • Marek A. Cichocki, Północ i...
  Szybki podgląd

  Marek A. Cichocki, Północ i Południe

  37,00 zł

  Zbiór esejów, które łączy pytanie o ideowe korzenie polskiej wspólnoty, jej sens i miejsce w Europie. Książka składa się z sześciu esejów, z których każdy poświęcony jest innym postaciom i zjawiskom kluczowym z perspektywy rozwoju polskiej formy, nieistniejącej bez zakorzenienia w kulturze Południa i dziedzictwie romanitas.

 • Mark L. McPherran, Religia...
  Szybki podgląd

  Mark L. McPherran, Religia Sokratesa

  44,00 zł

  Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego myśliciela.

  Książka dostępna również w wersji e-book. 

 • Mark L. McPherran, Religia...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Mark L. McPherran, Religia Sokratesa, e-book (.epub)

  27,00 zł

  Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego myśliciela.

  Książka dostępna również w wersji .mobi

 • Mark L. McPherran, Religia...
  Szybki podgląd

  Mark L. McPherran, Religia Sokratesa, e-book (.mobi)

  27,00 zł

  Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, która została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego myśliciela. 

  Książka dostępna również w wersji .epub 

 • Marta Kwaśnicka, Jadwiga
  Szybki podgląd

  Marta Kwaśnicka, Jadwiga

  29,00 zł

  Autorka podejmuje temat tytułowej Jadwigi (Andegaweńskiej) z kunsztem odtwarza duchowe i intelektualne realia ówczesnej Europy oraz z fascynacją opisuje krakowską metropolię. Jak przystało na twórczość eseistyczną nie unika wątku osobistego. Sugestywnie opisuje etap wczesnej młodości Jadwigi, związanej już z przeprowadzką do Krakowa, a także jej działalność na tronie piastowskim. Mierzy się z legendą przyszłej świętej, z literackimi ujęciami jej decyzji o odrzuceniu Wilhelma Habsburga i ślubie z Jagiełłą.

 • Marta Kwaśnicka, Krew z...
  Szybki podgląd

  Marta Kwaśnicka, Krew z mlekiem

  25,00 zł

  Zbiór esejów o literaturze i sztuce. Znakomicie wykształcona autorka: pracownik naukowy i dziennikarka Polskiego Radia, pisze o kulturze z pasją i na przekór przelotnym modom. Wraca do Homera, Safony, El Greca, nawiązuje do Mickiewicza. W końcu: także do twórców wybitnych, ale w Polsce mniej znanych, jak hiszpańska poetka sor Juana, rzeźbiarka La Roldana czy poeta i jezuita Gerard Manley Hopkins. Krew z mlekiem to także książka o polskości: o duchowej i estetycznej wrażliwości Polaków, ukształtowanej na styku europejskiej Północy i Południa.

 • Mateusz Matyszkowicz,...
  Szybki podgląd

  Mateusz Matyszkowicz, Śmierć rycerza na uniwersytecie

  29,00 zł

  Spojrzenie na Polskę przez autora uformowanego filozofią klasyczną.

 • Pakiet Besancon „Święta Ruś...
  • Wyprzedaż!
  Szybki podgląd

  Pakiet Besancon „Święta Ruś i Współczesne problemy religijne”

  50,00 zł

  Dwie książki Besancona w znakomitej cenie!

 • Paweł Paliwoda, Kambei Shimada
  Szybki podgląd

  Paweł Paliwoda, Kambei Shimada

  37,00 zł

  Eseje polityczno-filozoficzne Pawła Paliwody.

 • Paweł Włodkowic i polska...
  Szybki podgląd

  Paweł Włodkowic i polska szkoła prawa międzynarodowego

  39,00 zł

  Tom III Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Antologia zbiera teksty historyków, historyków myśli, idei, filozofii i prawa – a więc przedstawicieli różnych środowisk i sposobów myślenia o przeszłości - koncentrujące się na dorobku polskiej myśli prawno-politycznej pierwszej połowy XV wieku, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Pawła Włodkowica.

  Książka dostępna również w wersji e-book.

 • Paweł Włodkowic i polska...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Paweł Włodkowic i polska szkoła prawa międzynarodowego e-book (.epub)

  27,00 zł

  Tom III Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Antologia zbiera teksty historyków, historyków myśli, idei, filozofii i prawa – a więc przedstawicieli różnych środowisk i sposobów myślenia o przeszłości - koncentrujące się na dorobku polskiej myśli prawno-politycznej pierwszej połowy XV wieku, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Pawła Włodkowica.

  Książka dostępna także w wersji .mobi 

 • Paweł Włodkowic i polska...
  Szybki podgląd

  Paweł Włodkowic i polska szkoła prawa międzynarodowego e-book (.mobi)

  27,00 zł

  Tom III Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Antologia zbiera teksty historyków, historyków myśli, idei, filozofii i prawa – a więc przedstawicieli różnych środowisk i sposobów myślenia o przeszłości - koncentrujące się na dorobku polskiej myśli prawno-politycznej pierwszej połowy XV wieku, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Pawła Włodkowica.

  Książka dostępna także w wersji .epub

 • Piotr Skwieciński, Kompleks...
  Szybki podgląd

  Piotr Skwieciński, Kompleks Rosji

  34,00 zł

  Zbiór esejów napisanych przez Piotra Skwiecińskiego na przestrzeni ostatnich kilku lat, poświęcony Rosji oraz relacjom polsko-rosyjskim.

 • Platon, Eutyfron
  Szybki podgląd

  Platon, Eutyfron

  33,00 zł

  Jeden z najwcześniejszych dialogów Platona i jeden z kilku najważniejszych tekstów, jakie w dziejach kultury europejskiej poświęcono zagadnieniu pobożności. W dialogu Sokrates (przeciwko któremu Meletos właśnie wniósł oskarżenie do sądu) spotyka tytułowego Eutyfrona, który także ma do czynienia z sądem, występuje przed nim jednak w zupełnie innej roli niż Sokrates – jako oskarżyciel zarzucający własnemu ojcu zabójstwo.

 • Platon, Fedon
  Szybki podgląd

  Platon, Fedon

  58,00 zł

  Jeden z najważniejszych tekstów, jakie w dziejach kultury europejskiej poświęcono zagadnieniu nieśmiertelności duszy. Tytułowy bohater relacjonuje w nim rozmowę, którą Sokrates odbył ze swoimi przyjaciółmi przed wypiciem cykuty. Dialog kończy się sceną śmierci Sokratesa, często uznawaną za wyjątkowy dowód kunsztu literackiego Platona.

 • Platon, Hippiasz mniejszy
  Szybki podgląd

  Platon, Hippiasz mniejszy

  33,00 zł

  Wczesny dialog Platona, jeden z najważniejszych wśród pism Platońskich przykładów zastosowania metody elenktycznej, którą stosując, Sokrates zbija poglądy swoich rozmówców i wykazuje ich niewiedzę. Sokrates rozmawia z tytułowym bohaterem, sofistą, na temat możliwości zdecydowanego rozróżnienia oraz przeciwstawienia prawdomówności i kłamliwości. W wyniku zastosowania przez Sokratesa metody elenktycznej rozmówcy są zmuszeni do przyjęcia paradoksalnego wniosku, że ten, kto postępuje źle z własnej woli, jest człowiek dobrym i zarazem lepszym od tego, który postępuje źle mimowolnie. Dialog nie kończy się jednak żadną pozytywną konkluzją, lecz uznaniem własnej niewiedzy przez Sokratesa.

 • Platon, Kriton
  Szybki podgląd

  Platon, Kriton

  33,00 zł

  Jeden z najbardziej znanych dialogów Platona, a jego główny temat – odrzucenie złożonej Sokratesowi przez Kritona propozycji ucieczki z więzienia – do dzisiaj w fundamentalnym stopniu kształtuje wyobraźnię filozoficzno-polityczną Europy. Jest to jeden z najważniejszych dialogów dorobku Platona, który przedstawiamy Państwu w nowym tłumaczeniu prof. Ryszarda Legutki. Oprócz polskiego przekładu wydanie obejmie także grecki tekst dialogu i obszerny komentarz napisany przez tłumacza.

 • Platon, Obrona Sokratesa
  Szybki podgląd

  Platon, Obrona Sokratesa

  39,00 zł

  Jeden z najważniejszych tekstów w dziejach europejskiej kultury. Obraz Sokratesa – człowieka sprawiedliwego – stojącego przed sądem położył fundamenty pod dalszy rozwój myśli filozoficznej. 

 • Prawo ludów i wojna...
  Szybki podgląd

  Prawo ludów i wojna sprawiedliwa

  33,00 zł

  Tom I Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Na zbiór Prawo ludów i wojna sprawiedliwa  składają się nowe tłumaczenia pism Mateusza z Krakowa, Pawła Włodkowica, Benedykta Hesse i Stanisława ze Skarbimierza, odgrywających fundamentalną rolę w rozwoju polskiej refleksji nad kwestią wojny sprawiedliwej, opatrzone komentarzem, poprzedzone wstępem i biogramami średniowiecznych myślicieli.

  Książka dostępna również w wersji e-book.

 • Prawo ludów i wojna...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Prawo ludów i wojna sprawiedliwa e-book (.epub)

  21,00 zł

  Tom I Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Na zbiór Prawo ludów i wojna sprawiedliwa  składają się nowe tłumaczenia pism Mateusza z Krakowa, Pawła Włodkowica, Benedykta Hesse i Stanisława ze Skarbimierza, odgrywających fundamentalną rolę w rozwoju polskiej refleksji nad kwestią wojny sprawiedliwej, opatrzone komentarzem, poprzedzone wstępem i biogramami średniowiecznych myślicieli.

  Książka dostępna także w wersji .mobi

 • Prawo ludów i wojna...
  Szybki podgląd

  Prawo ludów i wojna sprawiedliwa e-book (.mobi)

  21,00 zł

  Tom I Tradycje polskiej myśli prawa międzynarodowego w XV wieku

  Na zbiór Prawo ludów i wojna sprawiedliwa  składają się nowe tłumaczenia pism Mateusza z Krakowa, Pawła Włodkowica, Benedykta Hesse i Stanisława ze Skarbimierza, odgrywających fundamentalną rolę w rozwoju polskiej refleksji nad kwestią wojny sprawiedliwej, opatrzone komentarzem, poprzedzone wstępem i biogramami średniowiecznych myślicieli.

  Książka dostępna także w wersji .epub

 • Problem ładu politycznego
  Szybki podgląd

  Problem ładu politycznego

  32,00 zł

  Eseje o myśli Erica Voegelina.

 • Remi Brague, Europa, droga...
  Szybki podgląd

  Remi Brague, Europa, droga rzymska

  39,00 zł

  Zasadniczym przedmiotem rozważań książki Rémiego Brague'a jest tożsamość Europy, który autor podejmuje w nowy sposób, stawiając pytanie o „drogę rzymską”, o łacińskość Europy. Stara się odpowiedzieć na pytanie o właściwość Europy. Jest nią – jego zdaniem - przyswajanie sobie tego, co jest jej obce. Europa bowiem historycznie, filozoficznie czerpie ze źródeł bijących poza nią. Zapożyczając z innych cywilizacji, droga rzymska dokonała założycielskiej syntezy pierwszej jedności kulturowej, która stała się pierwszym obszarem europejskim.

 • Remi Brague, Prawo Boga
  Szybki podgląd

  Remi Brague, Prawo Boga

  47,00 zł

  Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

  Książka dostępna również w wersji e-book.     

 • Remi Brague, Prawo Boga...
  Szybki podgląd

  Remi Brague, Prawo Boga e-book (.epub)

  34,00 zł

  Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

  Książka dostępna także w wersji .mobi 

 • Remi Brague, Prawo Boga...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Remi Brague, Prawo Boga e-book (.mobi)

  34,00 zł

  Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

  Książka dostępna także w wersji .epub     

 • Richard Kraut, Sokrates i...
  Szybki podgląd

  Richard Kraut, Sokrates i państwo

  49,00 zł

  Klasyczna monografia omawiająca polityczne koncepcje Sokratesa

 • Robin Alexander, Angela...
  • Obniżka
  Szybki podgląd

  Robin Alexander, Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu

  39,00 zł -10,00 zł 29,00 zł

  Robin Alexander, niemiecki dziennikarz Die Welt, rekonstruuje z ogromną precyzją i bez politycznej poprawności decyzję podjętą na najwyższym szczeblu niemieckiej polityki dotyczącą uchodźców, która na lata zmieni oblicze całej Europy.

 • Teologia Polityczna nr 10,...
  Szybki podgląd

  Teologia Polityczna nr 10, „Solidarność i miłosierdzie”

  34,00 zł

  Dwie uniwersalne idee, które rozkwitły w Polsce w XX w.

 • Teologia Polityczna nr 5,...
  Szybki podgląd

  Teologia Polityczna nr 5, „Podmiotowość”

  29,00 zł

  NAKŁAD WYCZERPANY

  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
 • Teologia Polityczna nr 7,...
  Szybki podgląd

  Teologia Polityczna nr 7, „Niech żyją fajne Niemcy!”

  29,00 zł

  Teologia Polityczna uwagę kieruje w stronę niemieckiej polityki w Europie.

 • Teologia Polityczna nr 8,...
  Szybki podgląd

  Teologia Polityczna nr 8, „My, Rzymianie”

  34,00 zł

  Autorzy starają się pokazać, że dla właściwego zrozumienia fenomenu polskości dominujący układ Wschód-Zachód należy zastąpić przez Północ-Południe, a polskość wyróżnia fakt, że jesteśmy narodem Północy, który kultywuje tradycje kulturowe i wartości Południa.

 • Teologia Polityczna nr 9,...
  Szybki podgląd

  Teologia Polityczna nr 9, „1050”

  34,00 zł

  Chrzest Polski jako formacyjne i aktualne wydarzenie w dziejach Polaków

 • Teoria i praktyka...
  Szybki podgląd

  Teoria i praktyka polityczna Marka Aureliusza

  32,00 zł

  Praca poświęcona życiu i dziełu Marka Aureliusza 

 • Tomasz Herbich, Pragnienie...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Tomasz Herbich, Pragnienie Królestwa

  34,00 zł

  Autor książki wykazuje, że Cieszkowski i Bierdiajew reprezentowali dwa istotnie różne oblicza mesjanizmu – podczas gdy dla pierwszego z nich charakterystyczny był mesjanizm, który stawia sobie doczesne cele i jest pełen wiary w możliwość ich zrealizowania, to cele, które wyznacza Bierdiajew, transcendują rzeczywistość doczesną i w tym znaczeniu jego mesjanizm ma charakter eschatologiczny, wyczekuje końca i patrzy na historię z perspektywy jej transcendentnego kresu, nie zaś – wewnątrz światowego spełnienia. W zakończeniu książki Herbich stara się pokazać, że różnica między tymi dwoma stanowiskami znajduje swoje odzwierciedlenie także we współczesnych polskich debatach na temat rozumienia mesjanizmu.

 • Tomasz Merta, Nieodzowność...
  Szybki podgląd

  Tomasz Merta, Nieodzowność konserwatyzmu

  48,00 zł

  Zbiór tekstów z dorobku wybitnego eseisty i historyka idei - Tomasza Merty. Autor ukazuje czytelnikom fascynujące powiązania filozofii, polityki i kultury, formułuje intrygujące pytania i stawia odważne diagnozy, ujawnia bogactwo swoich oryginalnych przemyśleń, erudycję i ogromne poczucie humoru. Analizy klasycznych problemów filozofii polityki, jak również aktualnych zagadnień z dziedziny bieżącej polityki służą mu do wypracowania nowoczesnego spojrzenia na współczesne problemy Polski.

 • Tomasz Stefanek, Być albo...
  Szybki podgląd

  Tomasz Stefanek, Być albo nie być

  34,00 zł

  Książka Tomasza Stefanka to zbiór artykułów naukowych jak i tekstów publicystycznych pisanych na przestrzeni kilku lat. Łączy je zagadnienie podmiotowości politycznej, które autor rozpatruje w odniesieniu do sytuacji, w jakiej Polska znalazła się po 1989 roku.

 • Wojciech Tomczyk, Dramaty
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wojciech Tomczyk, Dramaty

  39,00 zł

  Zbiór czterech dramatów autorstwa Wojciecha Tomczyka, na który składają się: Norymberga, Wampir, Bezkrólewie oraz Marszałek. Wybór tych sztuk nie jest przypadkowy. Są to bowiem najlepsze dzieła napisane przez Tomczyka, w których autor porusza aktualne sprawy współczesnej Polski, odnosząc się niejednokrotnie do niedalekiej przeszłości.

  Jak pisała wybitna badaczka polskiego dramatu – Krystyna Ruta-Rutkowska – sztuki te posiadają pełną niuansów konstrukcje świata przedstawionego, co sprawia, że są wieloznaczne i można je interpretować na wiele sposobów. Dzieła te doczekały się teatralnych adaptacji, nagrań dla Teatru Telewizji czy też publicznych odczytów.