Mateusz Matyszkowicz, Śmierć rycerza na uniwersytecie

Spojrzenie na Polskę przez autora uformowanego filozofią klasyczną.

27,62 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Mateusz Matyszkowicz patrzy na Polskę i współczesne społeczeństwo oczami człowieka, którego uformowała klasyczna filozofia. Dlatego widzi więcej, a to co widzi, opisuje interesująco i przenikliwie. Utopieni w morzu banałów, stereotypów i fałszów współczesnego przekazu rzadko mamy okazję obcować z książką, która otwiera oczy, porządkuje umysł i skłania do dalszych poszukiwań. Śmierć rycerza na uniwersytecie jest taką książką. 

- prof Ryszard Legutko 

Uwaga! Drodzy Państwo! Nie przeoczcie tego debiutu. Znakomite pióro! Subtelny – czy, jak to kiedyś mówiono: cienki dowcip. A jeszcze: oczywista błyskotliwość, odrobina jadu, celność, gdzie trzeba ciepły humor i wreszcie niewątpliwa, niewysilona erudycja. Tę książkę przeczytacie z prawdziwą przyjemnością. Jest w niej wszystko to, co najlepsze w polskiej publicystyce i eseju – ale jest jeszcze to „coś”, co sprawia, że głos staje się rozpoznawalny i osobny. 

- dr Dariusz Karłowicz

O autorze:

Mateusz Matyszkowicz (ur. 1981) - filozof, publicysta, były redaktor naczelny czasopisma Fronda LUX, pełni obowiązki dyrektora TVP 1. Prowadził Magazyn literacki w Telewizji Republika oraz program Chuligan literacki w TVP Kultura, przetłumaczył z łaciny na polski i skomentował dzieło Tomasza z Akwinu O Królowaniu.

O książce w mediach:

Przeczytaj recenzję książki autorstwa Bronisława Wildsteina

891 Przedmioty
Autor
Mateusz Matyszkowicz
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
160
Rozmiar
148x210
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2015
ISBN
978-83-926118-9-9