Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz, Trzeci Punkt Widzenia

Założyciele "Teologii Politycznej" dyskutują o bieżących wydarzeniach kultury i polityki.

Teksty wybrane z ponad 400 audycji telewizyjnych, przeprowadzonych w latach 2007 – 2010 na antenie TVP Kultura. Książka, jak również program telewizyjny, to komentarz filozoficzny do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych, które jak to określili autorzy, wstrząsnęły nimi i światem.

32,38 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Trzeci  Punkt  Widzenia  pokazywał,  jak  fascynująca może  być  rozmowa.  Pośrodku  telewizyjnej  pogoni  za  kolejnymi  atrakcjami,   trzech intelektualistów  spokojnie  omawia  wydarzenia  polityczne,  społeczne  i  kulturalne,  książki, filmy,  spektakle.  Zjawiska,  o  których  mówią  twórcy  programu  to  rozmaite  obrazy  naszego świata. Pogłębiona analiza odsłania ich nieoczekiwane związki, a tropiąca je rozmowa staje się przedsięwzięciem wręcz sensacyjnym.

- Bronisław Wildstein

Pośród wielu audycji, z których jako dyrektor TVP Kultura byłem dumny, szczególne miejsce zajmował „Trzeci Punkt Widzenia”. Cotygodniowe zasiadanie przed kamerą tych, jak ich nazywano w kuluarach TVP, „trzech muszkieterów”, pośród papierowej, trącącej nieco myszką scenografii, nawiązującej swoją skromną szlachetnością do klasyki telewizji, przynosiło zawsze sporą dawkę humoru, wiedzy i nieoczekiwanych rozpoznań otaczającej nas rzeczywistości. Panowie potrafili bowiem rozmawiać i o fenomenie Kubicy, i o nowych książkach strasznie trudnych i skomplikowanych w lekturze filozofów, i o wydarzeniach z pogranicza polityki i socjologii. Wiem, że Trzeci Punkt Widzenia miał swoich zagorzałych wielbicieli. Nie ma co ukrywać, należałem do nich. Bo w dobie pędzącego w nicość przekazu telewizyjnego audycja firmowana przez Panów Karłowicza, Cichockiego, Gawina przenosiła nas w zupełnie odmienną od telewizyjnej rzeczywistość poważnej, choć w żartobliwej formie podawanej refleksji nad światem.

 - prof. Krzysztof Koehler

950 Przedmioty
Autor
Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
309
Rozmiar
148x210
Oprawa
miękka
Rok wydania
2016
ISBN
978-83-62884-94-4

Zobacz także