Magdalena Gawin, Bilet do nowoczesności

Znakomita obserwacja fenomenów obecnych w najróżniejszych dziedzinach życia społecznego.

Pisane wspaniałym, literackim językiem, łączą w sobie lekkość i przystępność z ogromną erudycję. W książce mowa o kinie Kieślowskiego, rzekomym zacofaniu Polaków, literaturze PRL-u, historii polskich elit czy o zmianach w wystroju wnętrz mieszkań Polaków na przestrzeni lat. Znajdują się w niej studia poświęcone Polkom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury: Marii Skłodowskiej-Curie, Marii Rodziewiczównie czy Marii Konopnickiej.

32,38 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Książka Magdaleny Gawin Bilet do nowoczesności jest najciekawszą, najbardziej oryginalną i najlepiej napisaną książką z dziedziny historii polskiej, jaką w ostatnich latach czytałam. Świetna, bogata w źródła lektura i niezwykle imponujące osiągnięcie.

- Agnieszka Kołakowska


Oryginalność tych szkiców polega na tym, że autorka, niejako na oczach czytelnika, sama stwarza przedmiot badań. Powstałe z ciekawości, z pasji poznawczej, z umiejętności innego spojrzenia na historię i jej bohaterów szkice Magdaleny Gawin są nie tylko znakomitym badawczym, ale także dydaktycznym, osiągnięciem autorki.


- Prof. Włodzimierz BoleckiMagdalena Gawin (ur. 1972) - historyk idei i eseistka, pracownik naukowy Instytutu Historii PAN. Zajmuje się dziejami XIX-XX wieku. Debiutowała książką na temat polskiego ruchu eugenicznego. Publikowała m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Wiedzy i Życiu” i „Teologii Politycznej”.

O książce w mediach:

Przeczytaj recenzję autorstwa Juliusza Gałkowskiego

Obejrzyj "Rozmowy z Andrzejem Doboszem", w których recenzuję książkę

Obejrzyj spotkanie z autorką, które odbyło się w Klubie Dyskusyjnym im. Tomasza Merty w Ostrowi Mazowieckiej

Przeczytaj relację ze spotkania z autorką

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

933 Przedmioty
Autor
Magdalena Gawin
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
240
Rozmiar
148x210
Oprawa
miękka
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-62884-76-6

Zobacz także