Michał Gierycz, Mała pochwała katolicyzmu

Eseje o relacji między Kościołem a państwem.

Mała pochwała katolicyzmu. Kościół i polityka w późnej nowoczesności” to odważna i udana próba odpowiedzi na pytanie o miejsce Kościoła we współczesnej Europie i kształt jego burzliwej relacji z polityką. Punktem wyjścia i pryzmatem dalszej refleksji czyniąc ewangeliczne słowa o konieczności oddania Bogu tego co boskie i Cezarowi tego, co należy do Cezara, prof. Gierycz na przestrzeni dziesięciu esejów przygląda się współczesnym stosunkom demokratycznej wspólnoty i Kościoła. Problemy w ramach Unii Europejskiej, wewnętrzne spory katolicyzmu, rozmaite formy fundamentalizmów czy nierzadka obecnie instrumentalizacja religii to kwestie, które autor diagnozuje z perspektywy wierzącego katolika głęboko osadzonego w historyczno-społecznym konkrecie.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
39,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Dzielę swoje lektury na te, które warto przeczytać i te, które trzeba koniecznie przeczytać. Książka Michała Gierycza należy do tej ostatniej kategorii.

- Jarosław Kupczak OP

Mała pochwała katolicyzmu porusza niewątpliwie kwestie absolutnie zasadnicze, obok których nie może przejść obojętnie nikt, kto mieni się członkiem społeczeństwa i wspólnoty politycznej.

- Joanna Kulska

Czy logika rozumowania, a także erudycja i klarowność języka są wystarczającym argumentem za lekturą książki Michała Gierycza? Zapewne tak. Jednakże jest w niej coś znacznie więcej. Refleksja Autora na temat relacji między chrześcijaństwem a polityką próbuje nieść nieobojętnemu na losy świata i uformowanemu już czytelnikowi, drogowskazy na poplątanych ścieżkach dzisiejszej polityki, kultury i cywilizacji.

- Jan Grosfeld

O Autorze:

Michał Gierycz (ur. 1978) - politolog, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego tegoż Uniwersytetu. Opublikował m.in. Europejski spór o człowieka. Studium z antropologii politycznej (2017, wyd. ang. 2021), uhonorowany Nagrodą im. Anieli hr. Potulickiej i Nagrodą FENIKS.

O książce w mediach:

Przeczytaj recenzję prof. Joanny Kulskiej

Obejrzyj nagranie z Autorem, który opowiada o swojej książce

Obejrzyj nagranie z Hanią Nowak, redaktorką książk

Przeczytaj recenzję książki prof. Wojciecha Roszkowskiego

Obejrzyj "Sądy-przesądy" z Autorem książki

971 Przedmioty
Autor
Michał Gierycz
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
438
Rozmiar
14x20
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2021
ISBN
978-83-62884-67-4