Ks. Jan Sochoń, Męczeństwo i miłość

Refleksja nad życiem i śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki oraz ich głębokim znaczeniem.

Najnowsza książka ks. prof. Jana Sochonia to zbiór tekstów i wywiadów, które łączy jedno - poszukiwanie uniwersalnych wartości, prawd i wskazówek w życiu ks. Jerzego Popiełuszki. Ksiądz Sochoń, wydawca pism ks. Jerzego - umiejscawia działalność błogosławionego w szerszym kontekście, zarówno historii świata, jak i historii zbawienia, w przestrzeni nieustannych zmagań, które ostatecznie zachodzą we wnętrzu samego człowieka.

Autor wpisuje zmagania ks. Jerzego Popiełuszki w historię Polaków doby PRL-u, dla których rzeczywistość Kościoła była alternatywnym miejscem doznań, więzi społecznych czy doświadczeń, nie podporządkowanych zideologizowanej, partyjnej rzeczywistości, ale autentycznej możliwości dążenia do prawdy.

35,24 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

„Męczeństwo i miłość to zaproszenie kapłana i poety, ks. prof. Jana Sochonia, do wejścia w naszą współczesność, w której trzeba poruszać się chrześcijaninowi z odwagą i wolą docierania do prawdy. Zaprasza do lektury kapłan, który rozpoznał powołanie bł. ks. Jerzego, a także  swoje powołanie do pełni panowania miłości. Kapłaństwo w Kościele katolickim, szczególnie w Polsce, od początku swego istnienia wpisywało się w historię męczeństwa za wiarę oraz miłości do Ojczyzny, do życia w pokoju i wolności. Kapłaństwo polskie wskrzeszało nadzieję w Narodzie, nawet gdy ten już ją tracił. Żyjemy dziś w wolnej Ojczyźnie, która niech nigdy nie podważa dorobku polskiego kapłaństwa. Zachęcam do tej niezwykłej lektury, pisanej językiem filozofa i poety." 

- prof. Jan Żaryn

"Fenomen życia i męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki od wielu lat jest tematem refleksji filozoficznej, teologicznej i społecznej księdza profesora Jana Sochonia. Można powiedzieć, że jak mało kto poznał on dobrze duszę ks. Jerzego, czego dowodem jest prezentowany zbiór tekstów. Ich szczególną wartością jest odniesienie przesłania życia ks. Popiełuszki do współczesności - jej wyzwań społecznych i cywilizacyjnych. Jak zachowałby się dziś ks. Jerzy? Autor daje jasną odpowiedź."  

- dr Ewa K. Czaczkowska

O Autorze: 

ks. Jan Sochoń (ur. 1953) – ksiądz, profesor zwyczajny filozofii, poeta, krytyk literacki i eseista. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie.

O książce w mediach:

Obejrzyj relację ze spotkania autorskiego poświęconego książce, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie

Obejrzyj relację ze spotkania autorskiego poświęconego książce, które odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy

Obejrzyj dyskusję wokół książki, która odbyła się w siedzibie Teologii Politycznej

925 Przedmioty
Autor
ks. Jan Sochoń
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
234
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2019
ISBN
978-83-62884-30-8

Zobacz także