Eric Voegelin, Izrael I Objawienie

Początek monumentalnego cyklu Order and History. Jak Objawienie zmieniło świat?

Voegelin rozpoczyna swoje opus magnum od opisu Objawienia i jego wpływu kulturę Izraela, a w konsekwencji na całą późniejszą filozofię polityczną Zachodu. Rozważania filozofa koncentrują się na odejściu przez Izraelitów od powszechnych na Bliskim Wschodzie mitów kosmologicznych, zdobytej przez Izrael świadomości rozwoju historii oraz koncepcji czasu linearnego; Voegelin opisuje również konflikt między Objawieniem a porządkiem stanowionym przez izraelskich królów.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
55,24 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisał:

Publikacja monumentalnego dzieła Erica Voegelina na temat Izraela i objawienia biblijnego, rozpatrywanego na szerokim tle religijnych cywilizacji Wschodu jest z całą pewnością prawdziwym wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym. Voegelin to wielki analityk cywilizacji religijnych, historyk nie tylko kompetentny, ale twórczy i z jasnym rozumieniem aktualnoci znaczenia religii biblijnych - judaizmu i chrześcijaństwa - a także ich gnostyckich zwyrodnień dla współczesnej sytuacji świata zachodniego. 

- prof. Karol Tarnowski

O autorze:

Eric Voegelin (1901 - 1985) - jeden z najwybitniejszych filozofów polityki XX wieku, autor książek z pogranicza filozofii, religii oraz historii idei. Niniejsza książka jest tłumaczeniem pierwszego tomu Order and History. Do tej pory w serii Biblioteka Teologii Politycznej ukazały się Świat polis (tom 2) oraz Platon i Arystoteles (wydany w dwóch zeszytach trzeci tom monumentalnego dzieła Erica Voegelina).

O książce w mediach:

Obejrzyj debatę, która odbyła się z okazji premiery książki

Obejrzyj dyskusję o książce, która odbyła się w Instytucie Myśli Józefa Tischnera

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

959 Przedmioty
Autor
Eric Voegelin
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Michał J. Czarnecki
Ilość stron
760
Rozmiar
148x210
Oprawa
miękka
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-62884-36-0