Rémi Brague, Umiarkowanie nowoczesny

Rozważania prof. Remiego Brague'a dociekające źródeł nowoczesnej kultury.

Czym jest nowoczesność? Jakie są najważniejsze określające ją idee, a czego jej brakuje? Czy jest fałszerstwem? Chorobą toczącą ludzkość czy jej oczekiwaną dojrzałością? Na czym dziś, zanurzeni w nowoczesności, możemy oprzeć właściwy stosunek do przeszłości i przyszłości? „Umiarkowanie nowoczesny” łączy najlepsze cechy rzetelnie udokumentowanej pracy naukowej i oryginalnego, autorskiego eseju, owocu niezwykłej erudycji i przenikliwej wypowiedzi o najważniejszych problemach współczesności – ich głębokim podłożu, ale i perspektywach na przyszłość.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
42,86 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Dla zrozumienia dzisiejszego świata ważne jest, abyśmy mieli najlepsze wzorce i naukowe opracowania, które spełniają funkcję uniwersalnych drogowskazów, umożliwiających swobodne poruszanie się po krętych drogach współczesności. Rolę takich drogowskazów-latarni spełniają książki profesora Rémi Brague’a.

-  prof. Remigiusz Forycki

 

Polskiemu czytelnikowi objaśnienia zawarte w tej książce ułatwią zrozumienie konsekwencji projektu nowoczesności prowadzącego do radykalnego zwrotu antropomorficznego.

- prof. Tomasz Żyro

O Autorze:

Rémi Brague (ur. 1947 r.) - pisarz, filozof, profesor Sorbony oraz Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jeden z najwybitniejszych i najciekawszych współczesnych myślicieli europejskich. Laureat Nagrody Ratzingera. Nakładem Teologii Politycznej do tej pory ukazały się cztery jego książki: „Europa, droga rzymska”, „Prawo Boga”, „Mądrość świata” i „Królestwo człowieka”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

928 Przedmioty
Autor
Rémi Brague
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Zofia Litwinowicz-Krutnik
Ilość stron
397
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2022
ISBN
978–83–67065–30–6