Alain Besancon, Współczesne problemy religijne

Wnikliwa analiza trzech największych religii, rozważania o Kościele i katolicyzmie w naszych czasach: o stosunku Kościoła do islamu, judaizmu, komunizmu i do nowoczesnego społeczeństwa.

37,14 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Eseje zamieszczone w nowym zbiorze Alaina Besançona dotyczą problemów wiary i Kościoła we współczesnym świecie, rozpatrywanych na tle historii chrześcijaństwa. Poruszają zagadnienia roli rozumu w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie, losu pojęcia ortodoksji w tych trzech religiach, stosunku Kościoła do komunizmu oraz do islamu. Są to eseje pięknie napisane, czasem ostro krytyczne, zawsze głębokie, wnikliwe i oparte na ogromnej historycznej wiedzy. Powinien je przeczytać każdy, kto interesuje się historią idei. 

- Agnieszka Kołakowska

 

Pytania, które stawia Alain Besançon współczesnym religiom są uniwersalne i głębokie. Po książkach o prawosławiu i protestantyzmie przyszedł czas na ocenę katolicyzmu - jego stosunku do komunizmu, islamu, małżeństwa księży... Raz jeszcze Profesor udowodnił, że zasługuje na miano nauczyciela-Mistrza.

- prof. Remigiusz Forycki

 

O autorze:

prof. Alain Besancon (ur. 1932) - filozof, historyk, politolog, wybitny znawca Rosji, jeden z największych sowietologów dwudziestego wieku. Profesor w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu, członek Akademii Francuskiej Nauk Moralnych i Politycznych. Autor wielu książek, w tym m.in.: Święta Ruś (ukazała się w Polsce nakładem Teologii Politycznej w 2015 roku) Spór o obrazy: historia intelektualna ikonoklazmu, Trzy kuszenia Kościoła, Przekleństwo wieku, Zgładzony carewicz, Wychowanie i społeczeństwo w Rosji, Być Rosjaninem w XIX wieku,  Źródła intelektualne leninizmu,  Sowiecka teraźniejszość i rosyjska przeszłość,  Anatomia widma: ekonomia polityczna realnego socjalizmu.

 

Recenzja książki:

Sławomir Cenckiewicz DoRzeczy

882 Przedmioty
2019-02-18
Autor
Alain Besançon
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Wiktor Dłuski
Redakcja naukowa
ks. prof. dr hab. Ignacy Bokwa
Ilość stron
323
Rozmiar
148x210
Oprawa
miękka
Rok wydania
2017
ISBN
978-83-62884-41-4

Zobacz także