Rémi Brague, Prawo Boga

Autor stawia pytanie o sens idei prawa Bożego i śledzi jego historyczną ewolucję.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
44,76 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Książka jest ważnym dziełem wybitnego współczesnego filozofa. Stawiając pytanie o sens idei prawa Bożego, a także sledząc rózne historyczne jego wcielenia, które funkcjonowały zarówno w świecie chrześcijańskim, jak i żydowskim oraz muzułmańskim, Brague odkrywa przed czytelnikiem istotny, a zarazem zapomniany element kształtujący samoswiadomość trzech wielkich religii, a tym samym nasze dzidzictwo kulturowe.  

- prof. Zbigniew Stawrowski  

Prawo Boga jest ważnym głosem w debaci o współczesności. Nasz Bóg - twierdzi Remi Brague - nie jest juz głównym ustawodawcą. Zagubienie współczesnego człowieka może brać się z faktu, że żyjemy w świecie,  w który nasze prawo zostało całkowicie wyzute ze świętości lub choćby z odniesień zahaczających o elemnty transcendentne.  

- prof. Arkady Rzegocki

O Autorze:

Remi Brague (ur.1947) - pisarz, filozof, profesor Sorbony oraz Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium, to jeden z najwybitniejszych i najciekawszych współczesnych myślicieli europejskich. Laureat Nagrody Ratzingera. 

O książce w mediach:

Przeczytaj fragment książki

Zobacz jak było na premierze warszawskiej z udziałem autora 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

972 Przedmioty
Autor
Remi Brague
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Maria Wodzyńśka, Anna Kocot
Redakcja naukowa
ks. dr hab. Waldemar Linke
Ilość stron
560
Rozmiar
148x210
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-62884-40-7