Ks. Eugeniusz Dąbrowski, Dzieje Pawła z Tarsu

Wyczerpująca biografia i charakterystyka historycznej postaci Pawła z Tarsu.

książka ks. Dąbrowskiego to praca napisana językiem niezwykle przystępnym, także dla czytelnika niezaznajomionego z biblistyką. Autor przedstawia św. Pawła jako Żyda z diaspory, któremu hellenistyczne wykształcenie pozwoliło na bardziej uniwersalne spojrzenie na świat i kwestie religijne.

55,24 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisał:

Paweł z Tarsu, prześladowca chrześcijan, nawraca się w drodze do Damaszku. Co sprawia, że faryzeusz, człowiek wykształcony w Jerozolimie, przyjmuje chrzest, by ruszyć w podróż, która odmienia losy świata i Kościoła? Dzieje Pawła z Tarsu są dziełem wielkiego erudyty, który nawet skomplikowane sprawy potrafił przedstawiać w sposób prosty, jasny, zrozumiały.

- ks. Roman Bartnicki

O Autorze:

Ks. Eugeniusz Dąbrowski (ur. 1901 - 1970) - biblista i tłumacz Nowego Testamentu, przez długi czas był jedynym Polakiem posiadającym stopień doktora nauk biblijnych, który otrzymał z rąk kard. Eugenio Pacelliego, przyszłego Piusa XII. W Dziejach Pawła z Tarsu, które były codzienną lekturą prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania, ks. Dąbrowski autora listów do Rzymian pokazuje w świetle licznych odniesień do źródeł powstałych w trakcie życia Apostoła. Otrzymujemy w ten sposób opowieść o człowieku, Kościele, historii, polityce i literaturze. Opowieść o tym, jak wszystkie te elementy oddziaływają na siebie i wzajemnie się uzupełniają.

O książce w mediach:

Przeczytaj artykuł o książce na łamach portalu historycznego Dzieje.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

833 Przedmioty
Autor
ks. Eugeniusz Dąbrowski
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
892
Rozmiar
140x210
Oprawa
miękka
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-62884-20-9

Zobacz także