Dorosz, Jastrzębski, Listy o wolności i posłuszeństwie

Międzywyznaniowe spojrzenie na współczesny świat i wyzwania stojące przed religią.

Listy o wolności i posłuszeństwie, będąc jednocześnie zaskakująco intymnym świadectwem duchowych zmagań jak i intelektualnym wyrazem zatroskania o wartości chrześcijańskie tonące w pluralizmie nowoczesnych propozycji ideowych, są dla Czytelnika prawdziwą szkołą dialogu międzyreligijnego, ale także po prostu międzyludzkiego. Zarówno Dorosz jak i Jastrzębski zwracają się nieustannie do wielkich przewodników i mistrzów, którzy kształtowali tradycję Kościoła Katolickiego oraz Protestanckiego – Karla Bartha, Mistrza Eckharta czy szczególnie ciekawego w tym kontekście – konwertyty J.H. Newmana. Niniejszy tom, oprócz więc wartości refleksji i wiedzy bezpośrednio w niej zawartej, niesie również naukę ukrytą między wierszami.

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
34,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

„Cywilizacja śmierci i rozkoszy”, w której przyszło nam egzystować, powiadają Jastrzębski i Dorosz, nie napawa optymizmem, co w doskonały sposób uchwycił i opisał Samuel Beckett. Czy będziemy umieli na nią właściwie reagować, bronić swojej chrześcijańskiej tożsamości? Jeżeli zaś przyjmiemy, że to próba dziejowa, której z Bożej woli zostaliśmy poddani – czy będziemy w stanie jej sprostać? Z książki płynie pewne niezdecydowanie, niepewność, jak naprawdę będzie...

- ks. prof. Jan Sochoń

O autorach:

Krzysztof Dorosz (ur. 1945) – niemal dwie dekady pracował jako dziennikarz radiowy w Polskiej Sekcji BBC w Londynie. W latach 2002-2003 redaktor naczelny miesięcznika ewangelicko-reformowanego „Jednota”. Wydał m.in. takie książki jak: Malcolm Lowry's Infernal Paradise (1976), Maski Prometeusza : eseje konserwatywne (1989), Sztuka wolności (2002), Bóg i terror historii (2010).

Bartosz Jastrzębski (ur. 1976) – kulturoznawca, wykłada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się pograniczem filozofii, antropologii i literatury oraz związkami konserwatyzmu z teologią i filozofią religii. Najnowszą jego książką jest zbiór esejów pt. Światło Zachodu. Szkice o myśli i kulturze chrześcijańskiej.

O książce w mediach:

* Przeczytaj fragment wstępu ks. Jana Sochonia

* Krzysztof Dorosz o genezie powstania Listów o wolności i posłuszeństwie [OBEJRZYJ]

* Bartosz Jastrzębski o korespondencji z Krzysztofem Doroszem [OBEJRZYJ]

993 Przedmioty
Autor
Bartosz Jastrzębski, Krzysztof Dorosz
Wydawnictwo
Teologia Polityczna, Państwowy Instytut Wydawniczy
Ilość stron
276
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2020
ISBN
978-83-62884-58-2