• Wyprzedaż!

PAKIET//Eric Voegelin//Porządek i historia//t. 1-7

Sześć tomów (+komentarz) składających się na opus magnum E. Voegelina

281,90 zł

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Na pakiet Order and History składają się następujące tytuły (6 książek co stanowi 5 tomów, oraz książka z omówieniem myśli Erica Voegelina gratis):

  1. Izrael i Objawienie,
  2. Świat polis,
  3. Platon i Arystoteles (wydany w dwóch częściach trzeci tom monumentalnego dzieła Erica Vogelina)
  4. Epoka ekumeniczna,
  5. Poszukiwanie ładu,
  6. Problem ładu politycznego. Eseje o twórczości Etica Vogelina (GRATIS)

(Eseje o twórczości Erica Voegelina to zbiór artykułów poświęconych dorobkowi Erica Voegelina, których autorami są wybitni znawcy jego dzieła, tacy jak Ellis Sandoz, Dante Germino, Eugeme Webb, a także filozofowie polityki reprezentujący inne szkoły myślenia o polityce – Hans Kelsen, Stanley Rosen czy Frederick D. Wilhelmsen.)

 

Eric Voegelin (1901-1985) to jeden z najwybitniejszych filozofów polityki XX wieku,  autor książek z pogranicza filozofii, religii oraz historii idei. Po Anschlussie Austrii  wyemigrował z  Wiednia do Anglii, potem do Stanów Zjednoczonych, wiążąc się  z ośrodkami uniwersyteckimi w Baton Rouge, Stanford i Monachium. W filozofii na  zawsze zapisał się jako twórca pojęcia religii politycznej, koncepcji skoku w istnieniu oraz nowatorskich interpretacji historii. Do jego najważniejszych dzieł należą  „Der autoritäre Staat”, „Anamnesis. Zur Theorie der Geschichte und Politik”oraz pięciotomowy cykl „Order and History”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

973 Przedmioty
Autor
Eric Voegelin
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
3177
Rozmiar
210x140
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2017

Zobacz także