• Wyprzedaż!

PAKIET//Eric Voegelin//Porządek i historia//t. 1-7

Sześć tomów (+komentarz) składających się na opus magnum E. Voegelina.

251,43 zł
163,43 zł Zniżka 35%

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Na pakiet Order and History składają się następujące tytuły (6 książek co stanowi 5 tomów, oraz książka z omówieniem myśli Erica Voegelina gratis):

1. Izrael i Objawienie

2. Świat polis

3. Platon

4. Arystoteles

5. Epoka ekumeniczna

6. Poszukiwanie ładu

7. Problem ładu politycznego. Eseje o twórczości Erica Voegelina (GRATIS)

(Eseje o twórczości Erica Voegelina to zbiór artykułów poświęconych dorobkowi Erica Voegelina, których autorami są wybitni znawcy jego dzieła, tacy jak Ellis Sandoz, Dante Germino, Eugeme Webb, a także filozofowie polityki reprezentujący inne szkoły myślenia o polityce – Hans Kelsen, Stanley Rosen czy Frederick D. Wilhelmsen.)

 

Eric Voegelin (1901-1985) to jeden z najwybitniejszych filozofów polityki XX wieku,  autor książek z pogranicza filozofii, religii oraz historii idei. Po Anschlussie Austrii wyemigrował z  Wiednia do Anglii, potem do Stanów Zjednoczonych, wiążąc się  z ośrodkami uniwersyteckimi w Baton Rouge, Stanford i Monachium. W filozofii na  zawsze zapisał się jako twórca pojęcia religii politycznej, koncepcji skoku w istnieniu oraz nowatorskich interpretacji historii. Do jego najważniejszych dzieł należą „Der autoritäre Staat”, „Anamnesis. Zur Theorie der Geschichte und Politik” oraz pięciotomowy cykl „Order and History”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

950 Przedmioty
Autor
Eric Voegelin
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Ilość stron
3177
Rozmiar
210x140
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2017

Zobacz także