• Nowy

Remi Brague, Kotwice w niebie

Czy dziś, po tylekroć ogłaszanej „śmierci Boga” możemy jeszcze mieć kotwice w niebie?

Francuski filozof bada kolejne etapy antymetafizycznej kampanii w dziejach myśli Zachodu. Stawia pytania: czy ludzkość zmierza ku samodestrukcji? Czy „narodziny są cudem ocalającym świat od upadku”, czy raczej to samobójstwo jest, jak chce Camus, „jedynym prawdziwym, poważnym problemem filozoficznym”? I jakie racje metafizyczne mogą stać za wyborem przekazywania życia zamiast przerywania własnego?

Brague czerpie z doskonałej znajomości filozofii i literatury pięknej od antyku do współczesności i z wyczuciem odczytuje trendy współczesnej kultury. Głębia myśli francuskiego filozofa i subtelna gra językowa prowadzą nas do odkrycia autentycznej, „metafizycznej infrastruktury ludzkiego życia”.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY

Wersja publikacji
  • Wersja drukowana
  • Wersja mobi
  • Wersja epub
39,00 zł
Brutto

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

O książce napisali:

Mamy tu do czynienia nie tylko z mądrą, wyważoną, konieczną obroną tradycji potężnego działu filozofii, ale również – a może przede wszystkim – ochronę tego,
co wydaje się najważniejsze: filozofii życia, ludzkiej egzystencji, heideggerowskiego bytowania, ale zakotwiczonego w transcendencji. Dla wielu ludzi zawiedzionych nihilizmem, przerażonych falą pesymizmu i alienacją społeczną prowadzącą do samobójstw, ten wymiar „samozagłady ludzkości” wymaga poznania i terapii.

prof. Remigiusz Forycki

Tak istotne w pracy Brague’a zaplecze historyczno-filozoficzne, z jakiego wyrasta i z którego bogato czerpie, zostaje wprowadzone w rytm oraz treść namysłu filozoficznego nad współczesną kondycją człowieka. Nie jest to myślenie o przeszłości jako domkniętym fragmencie dziejów, lecz rekonstrukcyjne myślenie przeszłością, która i tak w nas pulsuje i bez której pozbawiamy się pełnego dostępu do samorozumienia.

dr Zdzisław Kunicki

O Autorze:

Rémi Brague (ur. 1947) – pisarz, filozof, profesor Sorbony oraz Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jeden z najwybitniejszych i najciekawszych współczesnych myślicieli europejskich. Laureat Nagrody Ratzingera. Nakładem Teologii Politycznej do tej pory ukazało się pięć jego książek: Europa, droga rzymska, Prawo Boga, Mądrość świata, Królestwo człowieka oraz Umiarkowanie nowoczesny.

9999 Przedmioty
Autor
Remi Brague
Wydawnictwo
Teologia Polityczna
Tłumaczenie
Zofia Litwinowicz-Krutnik
Redakcja naukowa
prof. Tomasz Żyro
Ilość stron
163
Rozmiar
210 x 148 mm
Oprawa
Miękka oprawa
Rok wydania
2024
ISBN
978-83-67065-52-8